آسیب های اجتماعیاخبار مهمکمیسیون اجتماعی

کودکان چابهاری زیر آوار ناعدالتی در توزیع امکانات جان باختند

آستان بهارستان؛ عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: تراژدی کمبود امکانات در سیستان و بلوچستان امروز از بی آبی و قطع دست فرزندانمان توسط گاندو به مرگ کودکان به دلیل کمبود امکانات رسیده است.

کودکان زیر آوار مانده چابهاری

معین الدین سعیدی گفت: چهار کودک اهل روستای اسحاق بازار بخش پیرسهراب چابهار حین بازی در کانال خاکی که بدون مجوز حفر شده بود، بر اثر ریزش دیواره کانال به علت خفگی جان باختند. تکرار اتفاقات ناخوشایند از این جنس در این سرزمین هر از چندگاهی افکار عمومی را به سمت سیستان و بلوچستان می‌کشاند. اینبار عمق فاجعه از جنس بی آبی اما دردناک تر از تشنگی است. تراژدی کمبود امکانات در سیستان و بلوچستان امروز از بی آبی و قطع دست فرزندانمان توسط گاندو، به مرگ کودکان به دلیل کمبود امکانات رسیده است.

مرگ چهار کودک بر اثر ریزش آوار

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک وقصرقند در مجلس شورای اسلامی افزود: بلافاصله بعد از این اتفاق ناگوار استاندار سیستان وبلوچستان، یک کمیته را مامور پیگیری و یافتن این کودکان کرد. زوایای این حادثه مورد بررسی قرار گرفت تا آسیب شناسی دقیقی شکل بگیرد.

سعیدی ادامه داد: کمبود فضای ورزشی و تفریحی در استان سیستان و بلوچستان به ویژه در بخش دشتیاری و پیرسهراب چابهار معضل جدی است. مرگ چهار کودک بلوچی بار دیگر سوء مدیریت‌ها و کمبودهای استان را در معرض دید عموم قرار داد.

وی افزود: این اتفاق به دلیل کمبود آب در این استان نیست. به واسطه حفاری غیراصولی شاهد این حادثه غم انگیز بودیم. اگر بخواهیم جزئیات را مورد بررسی قرار دهیم.

کودکان سیستان زمین خالی هم برای بازی ندارند

وی گفت: در کنار نبود مدارس کافی با امکانات مناسب، کمبود امکانات و زیرساخت‌های لازم در حوزه بهداشت و درمان و نبود خانه ملت درمانگاه شبانه روزی، اوژانس جاده‌ای، کمبود پزشک و پرستار و… ، با نبود باشگاه‌های ورزشی و حتی زمین‌های مناسب بازی هم در این استان مواجه هستیم.

وی ادامه داد: اتفاق امروز نشات گرفته از بی‌عدالتی در تخصیص اعتبار به استان‌های محروم است. بی آبی و تشنگی سیستان و بلوچستان تنها بخشی از مشکلات این استان پهناور است. بیان حوادث تلخ از جنس مرگ کودکان به دلیل کمبود امکانات و سوء مدیریت فقط نوش دارو بعد از مرگ سهراب است.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: راجع به تشکیل پرونده قضایی دستورات لازم صادر شده است. دستگاه قضایی با جدیت موضوع را بررسی می‌کند. همان‌طور که مشخص است مسببان و عاملان این حادثه چندین نفر خواهند بود که به تخلفات آن‌ها رسیدگی خواهد شد. پرونده شخصی که گودبرداری غیراصولی و غیرمجاز را انجام داده، به طور ویژه رسیدگی خواهد شد.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107