اخبار مهمکمیسیون اجتماعی

موانع بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال برداشته شود

آستان بهارستان؛ یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که اگر بروکراسی اداری برای ورود بخش خصوصی به حوزه اشتغال برداشته شود، حتی بیش از یک میلیون شغل در سال ایجاد خواهد شد. اگر شرایط اینطور پیش برود ایجاد اشتغال نشدنی است.

در خصوص وعده رئیس جمهور برای ایجاد چهار میلیون شغل در چهار سال و مصوبه اخیر شورای اشتغال برای ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ با مهدی عیسی زاده به گفت وگو پرداختیم.

وی اظهارکرد: دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در سال وعده داد. من به جرأت می‌توانم بگویم اگر دولت مسیر اشتغال را هدایت کند و این بروکراسی اداری را بردارد که بخش خصوصی بتواند وارد شود، حتی بیش از یک میلیون شغل در سال ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در حوزه انتخابیه من بخش خصوصی پول، امکانات و دستگاه آورده و به راحتی می‌تواند برای ۱۵۰۰ نفر شغل ایجاد کند. اما هفت ماه است که من برای آنها دوندگی می کنم و هنوز درگیر ودار اداری مانده‌ام. با وجود اینکه دستور رئیس جمهور، وزیر و معاون رئیس جمهور قبلی را دارم اما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم . اگر اینطور پیش برود ایجاد اشتغال شدنی نیست.

بخش خصوصی اعتباری هم نخواهد معطل می ماند

این نماینده مجلس ادامه داد: در برخی موارد نیاز به اعتبار دولتی هم نیست. بخش خصوصی آماده ایجاد اشتغال است. آمادگی کامل خود را اعلام کرده و تنها کافی است که سیستم های اداری مسیر را برای بخش خصوصی هموار کنند.

عیسی زاده خاطرنشان کرد: ما کشور ثروتمندی هستیم ولی نمی دانیم از این ثروت چطور استفاده کنیم. بخش خصوصی که من پشتیبانش هستم، هفت ماه است دوندگی می‌کند اما به جایی نمی‌رسد. طبیعی است که خسته می شوند. آنها برای گرفتن یک امتیاز جزئی مانند آب، برق و مجوز اکتشاف چقدر باید دوندگی کنند؟. پولشان هم در جیبشان است، یک ریال هم اعتبار دولتی و بانکی نمی‌خواهند بگیرند. ما باید به اینها تشویقی بدهیم. در همه دنیا این ها را تشویق می‌کنند. در کشورهای همسایه به این افراد تسهیلات بانکی و زمین تشویقی می‌دهند اما ما حتی مسیر مجوزها را برایشان هموار نمی‌کنیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: وقتی بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال اعلام آمادگی می‌کند، بلافاصله وزارتخانه باید مسیر را هموار کند. از وزیر تا رده‌های پایین همه برای آنها خبردار بایستند. امیدوارم ان شاءالله این اراده در دولت وجود داشته باشد و مشکلات حوزه اشتغال نیز مرتفع شود.پایان پیام

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107