اخبار فراکسیون‌هااخبار مهمکمیسیون اجتماعی

هزینه سازش با دشمن بیشتر از مقاومت است/ اشتهای استکباری آمریکا سیری ناپذیر است

آستان بهارستان؛ نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اینطور نیست که اگر مقابل دشمن عقب بنشینیم، او هم عقب برود. روحیه استکباری دشمن سیری‌ناپذیر است. به چیزی کمتر از نابودی ما راضی نمی‌شود.

عباس گودرزی با اشاره به فرا رسیدن یوم الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهارداشت:‌ فراموش نکنیم که استکبار برای استکبارگری و استعمارگری خودش، هزینه می‌کند. با مقدمه‌سازی و فضاسازی، تمام توان و ظرفیتش را به کار می‌گیرد که استعمارگری خود را مشروع جلوه دهد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه جنس کار استعمارگران از جنس کار شیطان است، برای تغییر در محاسبات ذهنی جامعه هدف، ترفندهای مختلفی را به کار می‌گیرند. چراکه اگر روی استکباری خود را به وضوح نشان دهند دیگر کسی زیر بار نیرنگ‌های آنها نمی‌رود. لذا سعی می‌کنند چهره خود را آرایش کرده و با نقاب‌های انسان‌دوستانه و حقوق بشری و به عبارتی با چهره بزک‌کرده جلو بیایند.

عضو فراکسیون انقلاب مجلس تصریح کرد: استکبار چهره خود را به حدی بزک می‌کند که جوامعی که از خوی استعماری و استکباری آنها متضرر شده‌اند نیز، نه تنها آنها را مقصر وضع موجود ندانند بلکه با خودباختگی، نقاط قوت خود را نیز به نقاط ضعف و چالش‌برانگیز تبدیل کنند و تصور کنند که هر چه به قدرت استعماری نزدیک‌تر شوند وضع‌شان بهتر می‌شود.

وادادگی برخی مسئولان سابق، نتیجه تغییر دشمن در دستگاه محاسباتی آنها بود

گودرزی تاکید کرد: روحیه وادادگی برخی مسئولان سابق و اعتماد آنها به دشمن و فرصت‌سوزی‌های صورت گرفته به دلیل همین تغییر در دستگاه محاسباتی آنها بوده است.

وی گفت: اگر امروز پیشرفتی در کشور در حوزه‌های مختلف داریم و اگر می‌توانیم برای دهه‌های بعد برنامه بنویسیم و چشم‌انداز تعریف کنیم، مرهون روحیه ضد استکباری ماست و نه به دلیل سازش‌کاری و نزدیک شدن به دشمن.

وی تأکید کرد: اینطور نیست که اگر مقابل دشمن عقب بنشینیم، او هم عقب برود. روحیه استکباری دشمن سیری‌ناپذیر است. به چیزی کمتر از نابودی ما راضی نمی‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌ تجربه کشورهایی مثل عربستان سعودی جلوی چشم ماست. عربستان تمام منابع نفتی‌اش را خرج سیاست‌های آمریکا کرده، اما در نهایت از سوی آمریکا با عنوان «گاو شیرده» معرفی می‌شود.

هزینه کوتاه آمدن مقابل خواسته‌های دشمن بالاست

گودرزی گفت: مقاومت در برابر خواسته‌های نامشروع دنیای استکبار بی‌هزینه نیست و سختی دارد.

وی اظهارداشت: تجربه نشان داده که هزینه سازش و کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های غیرقانونی و نامشروع دشمن استکبارگر، به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت و ایستادگی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشورهایی که به آمریکا اعتماد کرده‌اند، عاقبت‌شان جنگ داخلی و سقوط و از دست رفتن فرصت‌ها بوده است. وقتی نگاهی به وضعیت امروز کشور خودمان ‌کنیم، می‌بینیم که دشمن در حال چانه‌زنی برای ما جهت یک توافق است. بنابراین دشمن هیچ وقت با طرف ضعیف مذاکره و چانه‌زنی نمی‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: راه رها شدن از خطر توطئه‌های دشمن، قوی شدن و استحکام پایه‌های داخلی قدرت است.

وی گفت: اگر یک روز چالش دشمن در این کشور این بود که سفارت رژیم صهیونیستی را راه بیندازد، امروز بعد از 43 سال صحنه به قدری به نفع ما تغییر کرده است که چالش اصلی دشمن، به حفظ امنیت رژیم صهیونیستی در درون مرزهای این کشور تبدیل شده است. این‌ها همه ثمره مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن و خواسته‌های نامشروع آن است. پایان پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107