اخبار مهمکروناکمیسیون بهداشت

تزریق بیش از ۹۸ میلیون دُز واکسن، افتخار بزرگ برای دولت سیزدهم

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آرامش نسبی که در جامعه در مقابله با کرونا حاکم شده و تزریق بیش از ۹۸ میلیون دُز واکسن، حاصل تلاش‌ها و تدابیر ارزشمند دولت سیزدهم است.

با اشاره به گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت در بخش بهداشت و درمان نظر عضو کمیسیون بهداشت را جویا شدیم.

سیدمحمد پاک‌مهر اظهارداشت: عملکرد مثبت دولت کارآمد انقلابی در خصوص واکسیناسیون عمومی کرونا بر کسی پوشیده نیست.

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: طی یکی دو سال اخیر بزرگترین دغدغه مردم نه تنها در ایران  بلکه در تمام دنیا موضوع سلامت و تهدید سلامت از سوی کووید۱۹ بود. آمار فوتی‌ها و مبتلایان و نقشه رنکینگ قرمز تمام استان‌های کشور حاکی از آن بود که در یک وضعیت بحرانی قرار داریم.

پاک مهر بیان کرد: در یک شرایطی جامعه برای مقابله قاطع با کرونا و مهار ‌آن به فرمانده نیاز داشت. دولت کارآمد انقلابی سکان هدایت کشور را عهده‌دار شد.

رعایت پروتکل های بهداشتی باید همیشگی باشد

وی اظهارکرد: این بیماری درمان و پیشگیری صد در صدی ندارد. تنها راه مهار آن رعایت پرتکل‌های بهداشتی و ارتقای ایمنی جامعه از طریق واکسیناسیون است. دولت سیزدهم در تولید و واردات واکسن به شدت تحت فشار بود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: آرامش نسبی که امروز در جامعه در این زمینه ایجاد شده، حاصل تلاش‌ها و تدابیر ارزشمند دولت سیزدهم است. این تلاش با واردات واکسن و تزریق بیش از ۹۸ میلیون دُز واکسن محقق شده که افتخار بزرگی است.

وی افزود: در دولت گذشته در خصوص واردات و تزریق واکسن بهانه‌های زیادی وجود داشت مبنی بر اینکه به ما واکسن نمی‌دهند و در دنیا کمبود واکسن است اما دیدیم که واکسن به وفور وارد شد و بخش زیادی از شهروندان  واکسن دریافت کردند. بنابراین یکی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم در حوزه سلامت تهیه واکسن، تامین سلامت و حفظ جان مردم بود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس اضافه کرد: دولت در نخستین امتحان خود در زمینه واکسیناسیون گسترده بسیار موفق بود. از این جهت باید از اقدام انقلابی دولت سیزدهم قدردانی کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نقش موثر واکسن در کاهش ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن اظهارکرد: کووید۱۹ ویروسی است که به صورت مرتب دچار جهش می‌شود و نسبت به واکسن نیز مقاومت‌های جدیدی شکل می‌گیرد. با توجه به آن نباید صرفا به واکسیناسیون اکتفا کرد و باید حتما پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم رعایت شود.

وی ادامه داد: نیاز است برای مقابله و مهار ویروس‌های جهش یافته کووید ۱۹ واکسن‌های جدیدتری تولید کنیم تا ایمنی بالایی در جامعه فراهم شود و مصون‌سازی را در حوزه سلامت مردم داشته باشیم.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107