اخبار مهمکمیسیون سیاسی

محیط زیست را فدای توسعه کرده‌ایم/۱۱۰ روستای شمال غرب کشور آب شرب ندارند

آستان بهارستان؛ نماینده مردم مشکین‌ شهر در مجلس گفت: ما در 50 سال گذشته محیط زیست را فدای توسعه کرده‌ایم. درست است که مردم اصفهان با مشکل آب برای کشاورزی مواجه‌اند اما 110 روستا در شمال غرب کشور آب شرب هم ندارند.

محمود عباس‌زاده مشکینی گفت: ما در حوزه بهره‌برداری از منابع آب در 50 سال اخیر منطقی عمل نکردیم. به بیان واضح‌تر محیط زیست‌مان را فدای توسعه کرده‌ایم. این نیازمند تجدیدنظر در این رویه هستیم.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در خصوص نحوه استفاده از منابع آبی کشور یک انقلاب و تحول را داشته باشیم چرا که کشور ما یک کشور تقریباً خشک است و به همین خاطر ما باید در نحوه استفاده از منابع آبی عملکرد بهتری داشته باشیم.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آب مهم‌ترین مؤلفه زیست محیطی است. ما باید در این حوزه از آخرین تکنولوژی و مهندسی استفاده کنیم. توسعه نباید محیط زیست را تحت تأثیر قرار دهد.

۱۱۰ روستای شمال غرب کشور آب شرب ندارند

عباس‌زاده مشکینی خاطرنشان کرد: امروز تمام کشور درگیر مشکل کمبود منابع آبی هستند. اگر امروز زاینده رود آب ندارد و مردم اصفهان با مشکل تأمین آب کشاورزی مواجه هستند در شمال غرب کشور 110 روستا آب شرب ندارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما در شمال غرب کشور منطقه‌ای داریم به نام ارشق که روستاهایش آب شرب ندارند. مردم بیشتر روستاهای این منطقه آب شرب خود را از چشمه‌ای تأمین می‌کند که در حد یک شیر آب ذخیره آبی دارد. از این چشمه هم آب شرب مردم و هم آب مورد نیاز دام‌ها تأمین می‌شود. همه منابع آبی این روستاها  محدود به چشمه است.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بعضی از روستاهای منطقه ارشق و مرادلو در شمال غرب کشور مردم با وانت یا قاطر آب مصرفی خود را از مناطق دیگر می‌آورند.

عباس‌زاده مشکینی خاطرنشان کرد: ما در کل کشور با محدودیت منابع آب مواجه‌ایم. زاینده رود متعلق به کل ایران است. کل ایران به زیبایی زاینده رود غبطه می‌خورد. اما مسئله اینجا است که مشکل آب مشکل کل کشور است و مشکل یک استان نیست.

وی افزود:‌ مردم ایران با توجه به تمدن و فرهنگی که دارند تا جایی که ممکن است سعی دارند برای رفع مشکلات همراهی داشته باشند. اگر اعتراضی هم داشته باشند مانند مردم اصفهان در چارچوب قانون و به صورت مسالمت‌آمیز اعترض و نقطه‌نظرات خود را مطرح می‌کنند. اگر تعداد قلیلی از افراد هم دست به خشونت می‌زنند در مقابل سیل مردم خوب اصفهان به چشم نمی‌آید و قابل توجه نیستند.پایان پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107