اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قماخبار مهم

استاندار قم در پاسخ به خبرنگار ما: مدیران قم باید پاسخگو باشند/تشکیل تیم رصد برای ارزیابی مدیران قم

به گزارش خبرنگار آستان بهارستان؛ نشست صمیمی و مشورتی استاندار قم با مدیران رسانه های استان، عصر امروز برگزار شد.

استاندار قم در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه چرا برخی مدیران استان پاسخگو نیستند؟ گفت: ما در استان قم مدیر پاسخگو می خواهیم. مدیران باید پاسخگوی زیرمجموعه شان هم باشند. اینکه وصل به چه کسی و کجا هستند مهم نیست در هر صورت باید پاسخگو باشند. خبرنگاران کمک کنند مدیر غیرپاسخگو از دید ما مغفول نماند.

سردار سیدمحمد تقی شاهچراغی افزود: یک تیم رصد تشکیل دادیم تا میزان حضور و پاسخگویی مدیران استان را ارزیابی کنیم که نتیجه آن را به اطلاع می رسانیم.

این مقام مسئول قم در مورد نحوه انتخاب مدیران استان نیز بیان کرد: نگاه ما مانند نگاه مقام معظم رهبری است. خیلی قائل به اصلاح طلب و اصولگرا نیستیم. هر کس در مسیر نظام و انقلاب و در خدمت اسلام، انقلاب و مردم باشد بکار گرفته می شود. مبنای اصلی کارآمدی است.

وی گفت: تغییر مدیران در برخی موارد برای بهبود و سرعت کار یک ضرورت است. اگر مدیری انتخاب شد اما شایستگی های لازم را نداشت و کم کاری کرد حتما تجدید نظر می کنیم.

وی در مورد اهمیت و جایگاه رسانه اظهارکرد: باور من این است که اگر اصحاب رسانه عزم خود را جزم کنند و برای کمک به میدان بیایند می توانند معجزه کنند.

نشست خبری استاندار قم با مدیران رسانه ها

مطالبه گری حق خبرنگار است مشروط به حفظ حرمت

شاهچراغی بیان کرد: برای مطالبه گری اصحاب رسانه محدودیتی قائل نیستیم مشروط به اینکه حرمت کسی شکسته نشود.

وی با بیان اینکه نیازمند نقد منصفانه و راهگشا هستیم، تاکید کرد: باید کارگروهی رسانه ای تشکیل و به مباحث جزئی پرداخته شود.

استاندار قم در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما که برای مسکن خبرنگاران شرط تاهل را گذاشتند از شما و مدیرکل ارشاد می خواهیم رایزنی کنید که مسکن به خبرنگاران فعال تعلق گیرد، گفت: در شورای عالی مسکن با رئیس جمهور مطرح شد بنا است که از این شرط متاهلین عبور کنند هنوز ابلاغ نشده است.

وی درمورد مسکن ملی قم اظهارداشت: قرار براین است که پیوست فرهنگی و آموزشی برای این طرح ارائه شود.

وی در مورد پروژه های نیمه تمام قم هم گفت: در خصوص فرودگاه سه جلسه داشتیم و در مورد مونوریل باید بخشی به آن اضافه شود که البته در وضع موجود پاسخ نمی دهد طرحی ارائه شده تلاش می کنیم آن را به جایی برسانیم.

این مقام ارشد شهر قم گفت: در مورد مترو هم با شهردار تهران مذاکره شده و تا پایان سال به نتیجه می رسد.

استاندار قم تصریح کرد: اگر سر سوزنی انسانیت داشته باشیم نمی توانیم در قبال معلولان و یتیمان فقیر و معیشت مردم بی تفاوت باشیم.

وی گفت: میلیون ها زائر برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران و یا به صورت رهگذری به قم می آیند که باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم.

****

استاندار قم جهت اختصاص زمین برای اهالی رسانه در طرح ملی مسکن عنایت داشته باشند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم هم در این جلسه اظهارداشت: با همراهی استاندار و وزارت ارشاد بیمه اصحاب رسانه حل می شود. هر یک از اصحاب رسانه بیمه ندارد مشکل را به صورت موردی بیان کند تا برطرف شود.

سید موسی حسینی کاشانی گفت: پیشنهاد داریم استاندار قم جهت اختصاص زمین برای اهالی رسانه در طرح ملی مسکن عنایت داشته باشند.

وی گفت: در مورد تسهیلات با صندوق اعتباری هنر رایزنی شده و با کمک استانداری می توان بر مبلغ آن افزود. تاکنون توانستیم تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان از صندوق پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر در قم ۱۴۰۰ عضو دارد، گفت: پرداخت کمک معیشتی به آنان از طریق هنرکارت انجام می شود. پیگیر هستیم که تعداد بیشتری عضو صندوق شوند و مشکل بیمه تکمیلی آنان هم حل شود.

وی در مورد سهم یارانه اختصاصی به رسانه های قم گفت: در مجموع جهت یارانه و آگهی در پنج سال گذشته هشت میلیارد تومان پرداخت شده است.

****

فخر الدین یوسف پور روابط عمومی خانه مطبوعات هم در این جلسه گفت: خانه مطبوعات غیردولتی و وابسته به اداره کل ارشاد است و از استاندار خواست تا سازمان برنامه و بودجه یک ردیف بودجه حتی کم را به این خانه اختصاص دهد.

****

محمد حسین همتی نژاد مدیرخانه مطبوعات قم هم اظهارداشت: کانال های غیرمتخصص با جذابیت های زرد می توانند جذب مخاطب بیشتری داشته باشند لذا رسانه های متعهد باید حمایت شوند که کار به دست افراد غیرحرفه ای نیفتد.

****

پیشنهادات مدیران رسانه های قم:

خبرنگاران دراین جلسه خواستار تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام قم مانند مونوریل، فرودگاه، مترو، حفظ شان اصحاب رسانه، شناسایی و ساماندهی خبرنگاران استان شدند

همچنین بیان شد که کرونا بهانه ای شده برای دیدارهای غیرحضوری مسئولان شده و از استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد قم خواستند تا برای دیدارهای مسئولان کشوری اطلاع رسانی انجام و جایگاه خبرنگاران حفظ شود.

آنان خواستند تا نگاه یکسان به همه رسانه ها حتی رسانه های منتقد باشد و به رسانه های خصوصی کمک و امنیت خبرنگاران تامین شود و مطالبه گری اصحاب رسانه را به قضیه امنیتی و ضد انقلاب تبدیل نکنند و مانع از بیان معضلات نشوند.

همچنین خواستار تشکیل تیمی شدند تا در ادارات بروند و از میزان رضایت مردم از ادارات مطلع شوند و نظارت ماهانه بر مدیران و دستگاه ها و صرف بودجه ها داشته باشند.

اصحاب رسانه قم خواستار تشکلیل کارگروه رسانه ای جهت مشاوره به استاندار شدند تا مشکلات به صورت منطقه ای بررسی شود.

خبرنگاران قم جهت حمایت از تولید از استاندار خواستند تا مانع پاس کاری ها و چوب لای چرخ گذاشتن دستگاه های اجرایی شوند.

آنان از استاندار خواستند درمورد صنایع دارای آلاینده ها وآلودگی هوا و توسعه متوازن محلات و رسیدگی به بخش ها و روستاها توجه ویژه ای مبذل دارد.

مدیران رسانه های قم از استاندارخواستند با توجه به سرمایه گذاری های عظیم علیه قم برنامه ای در این خصوص داشته باشند و اجازه ندهند چهره قم تخریب شود.

آنان خواستند تا آسیب های اجتماعی بخصوص مواد مخدر، بیکاری سرقت مورد توجه ویژه قرار گیرد و جلوی ساخت و سازهای نامناسب و بدمنظر شهری را گرفته شود.

استاندار اجازه رفتارهای سلیقه ای را ندهد

مدیران رسانه های قم از استاندار خواستند تا اجازه رفتارهای سلیقه ای و خودسرانه به هر کسی ندهید و نظم اجتماعی قم حفظ شود و برای هر مطلبی عده ای در خیابان نیایند و سوژه رسانه های معاند شوند.

آنان خواستند تا مدیران استان بومی باشند و در انتصاب ها تعهد و تخصص را با هم در نظر بگیرید.

آنان با بیان اینکه بسیاری از نهادها بودجه های میلیاردی برای فرهنگ دارند اما پاسخگو نیستند و در مجموع حوزه فرهنگ جزیره ای اداره می شود نیازمند نگاه واحد هستیم از مقام ارشد استان خواستند تا به این امور رسیدگی کند.

یکی از مدیران رسانه های قم با بیان اینکه شهرک پردیسان ایجاد شد بعد فکر زیرساخت های عمرانی و فرهنگی را کردند، خواستار این شد که با الحاق ۵۶۰ هکتاری برای مسکن ملی دوباره این تجربه تکرار نشود.

آنان گفتند با توجه به رشد جلبک ها در تصفیه خانه آب گلپایگان احتمال ایجاد بحران آبی در آینده برای قم وجود دارد لذا سلامت آب شرب قم مورد توجه باشد.

مدیران رسانه های قم خواستند تا اولویت های استان مشخص شود و طرح ها سلیقه ای انجام نشود. همچنین در جلسه با رئیس جمهور به جمع بندی کامل در مورد اولویت های قم برسید و پیشنهادات نهایی را به آیت الله رئیسی ارائه دهید.پایان پیام/۱۱۰

فاطمه سادات محمدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107