اخبار مهم

کتاب تعلیقه‌ حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی بر «کفایه الاصول» منتشر شد

آستان بهارستان؛ تعلیقه‌ دوجلدیِ حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی بر کتاب ارزشمند کفایه الاصول یکی از جمله شروحی است که به جستجوی اسرار و روشن شدن حقایق و دقائق و بیان مطالب مجمل و مبهم کتاب کفایة، با قلمی روان و امروزی پرداخته است.

کتاب “مشکاة‌ الهدایة فی الشرح والتعلیق الکفایة” شرحی بر “کفایة الاصول” مرحوم آیت الله شیخ محمد کاظم خراسانی، معروف به “آخوند خراسانی” به قلم حجت الاسلام والمسلمین استاد سید علی خمینی، به زیور طبع آراسته و توسط موسسه بوستان کتابِ دفتر تبلیعات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

شرح و تعلیقه نویسی بر کتب درسی حوزه‌های علمیه سنت حسنه‌ای است که از دیرباز مورد توجه بزرگان و فضلای حوزه‌ها قرار گرفته و حکایت از جهد و دقت علمی شارحین دارد.

در این میان “کفایة الاصول” مرحوم آخوند خراسانی از کتاب‌های بسیار مهمی است که از محتوایی ژرف و پیچیده و عباراتی سخت و مغلق و معانیِ دقیقِ علمی برخوردار است و تدریس و شرح آن تنها از عهده اساتید اهل فضل و علم بر‌ می‌آید.

تعلیقه‌ دوجلدیِ حجت الاسلام والمسلمین  سید علی خمینی

تعلیقه‌ دوجلدیِ حجت الاسلام والمسلمین  سید علی خمینی بر کتاب ارزشمند کفایه الاصول یکی از جمله شروحی است که به جستجوی اسرار و روشن شدن حقایق و دقائق و بیان مطالب مجمل و مبهم کتاب کفایة، با قلمی روان و امروزی پرداخته است.

از امتیازات دیگری که اثر مزبور دارد این است که ابتدا مؤلف، دیدگاه‌های خود را در معرض دید اهل علم و فضل قرار داده و در دروس کفایه خود در حوزه علمیه نجف اشرف، آن را در ترازوی سنجش نهاده است و سپس به انتشار آن همت گمارده است.

این کتاب به زبان عربی و در شرح و توضیح مطالب علمی و پیچیده ” کفایه الاصول” در سه مرحله:

الف؛ بیان مقصود و مرام صاحب کفایه، خارج از متن کتاب و عبارات آن.

ب؛ تطبیق مطالب بر متن کفایه.

ج؛ بیان نکات اضافیِ در‌خور توجه و شایسته بحث و بررسی نگاشته شده است.

این دو‌ جلد شامل تمام کتاب کفایه نیست و در آینده‌‌ای نزدیک سایر مجلدات هم منتشر خواهد شد.پایان پیام/۱۱۰

منبع: جماران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107