اخبار مهمکمیسیون فرهنگی

مردم باید نتیجه اقدام جهادی مجلس را در سفره خود ببینند

آستان بهارستان؛ نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت اقدام جهادی و اثر بخش مجلس برای بهبود شرایط اقتصادی و کنترل قیمت‌ باید به گونه‌ای باشد که مردم آثار آن را در سر سفره خود ببینند.

غلامرضا منتظری در نشست علنی امروز-چهارشنبه -مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: نکوداشت روز ۹ دی ماه روز پیوند بصیرت و ولایت ظرفیتی است که به انسان توان گزینش احسن بر سر دوراهی حق و باطل اعطا می کند.

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بصیرت، قطب نمای حرکت کشتی وجود است که اگر نباشد به بیراه کشیده خواهیم شده؛ چنانچه حضرت علی(ع) بارها در مورد بصیرت مردم کوفه فرمودند: شما را چه شده است چشم دارید نمی‌بینید، گوش دارید نمی‌شنوید شما را چه شده است، ای چشم دارن کور و گوش داران کر و ای حاضران غایب، روی سخن من بایسته های مجلس انقلابی است، مقام معظم رهبری با دو مدال زرین این مجلس را از دیگر مجالس متمایز ساخته اند و قلمرو نگاه همگان را به کارنامه مجلس معطوف کرده اند. از صفت انقلابی برمی آید که تحولی بزرگ در مجلس رخ دهد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از مردمی بودن مجلس چنین برمی آید که باید پاسخگوی نیازهای اساسی مردم باشیم و کارآمدی مجلس را به تماشا بنشینیم، اینک ماییم و ندای ولی در گوش، اینک ماییم رسالتی بر دوش، گرچه مجلس است اما برای صعود به بام بلند امید و آبیاری دشت ترک خورده عطش نیازها، نیازمند بایسته‌هایی هستیم که برخی از آنها مبادرت می کنم، سخن آغازین من به هیات رئیسه است نشست‌های ماهانه غیر علنی به عنوان بایسته‌های مجلس انقلابی مطرح شود. البته اگر گوش شنوا باشد.

روزی برای بیان اولویت های نماینده ها به مردم اعلام شود

منتظری تصریح کرد: برای رونمایی از الگوی پیشرفت کمیسیون‌ها لازم است در روزی مشخص، کمیسیون ها تخصصی با هدف پایبندی به اصل شفافیت برای نشان دادن سیمای اولویت مجلس و استفاده از فرصت نمایندگی، اولویت‌های خود را به مردم اعلام کنند.

وی ادامه داد: دومین بایسته نقد عملکرد کمیسیون‌ها به شکل فصلی با حضور رئیس مجلس و کارشناسان است البته این امر زمانی ممکن است که از نقد نهراسیم و پنجره افکار خویش را به روی نسیم اندیشه منتقدان باز کنیم و نقد را باران رحمتی قلمداد کنیم  که بر کشتزار مستعد ما می‌بارد.

نماینده مردم  گرگان افزود: بایسته بعدی ضرورت ارزیابی از کارنامه وزیران در کمیسیون‌ها تخصصی است. براساس این طرح در پایان هر فصل کارنامه وزیر ارزیابی می‌شود، و در پایان سال از این جایگاه کارنامه او رقم می خورد. این طرح سبب می‌شود عملکرد مجلس را شاهد هستیم و هم دولت کارآمدتر می‌شود و ضعف‌ها آشکار اگر وزیری کارنامه یکساله او قابل دفاع نیست ، جایگزین او فرد شایسته تری انتخاب می‌شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ضرورت اقدام جهادی و اثر بخش مجلس برای بهبود شرایط اقتصادی و کنترل قیمت‌ به گونه‌ای  باشد که مردم آثار آن را در سر سفره خود ببینند.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107