اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قماخبار مهم

رئیس جمهور در قم: مسئولیت دولت در قبال قم سنگین است/پارک علم و فناوری قم به سرعت ایجاد و حمایت تام و تمام از خیرین انجام شود

خبرنگار: فاطمه سادات محمدی

آستان بهارستان؛ رئیس جمهور در سفر به قم اظهارداشت: مسئولیت دولت در قبال قم سنگین است و همه باید در این راستا فعال شوند.

به گزارش خبرنگار آستان بهارستان؛ رئیس جمهوری در جمع نخبگان علما و خانواده شهدا و ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم در مدرسه امام کاظم قم اظهارداشت: روز 9دی روز بصیرت و پیمان با امامت است و دست خداوند متعال به نحوی که عقول و خردمندان به این گونه تصور نمی کردند محقق کرد و عزت را برای ایران رقم زدند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: فتنه ها در این روز پایان یافت لذا باید این روز را گرامی داشت و از زمان شناسی مردم مان تقدیر کرد که در صحنه حضور پیدا و توطئه دشمنان را نقش بر زمین کردند.

جامعه امروز ما نیازمند بصیرت است

وی بیان کرد: بصیرت و داشتن چشم دل راه را بر انسان باز می کند و دوست را از دشمن برای انسان بازشناسی می کند و حقیقتا امروز بیش از هر زمان جامعه ما نیازمند بصیرت است

رئیس جمهور تاکید کرد: بصیرت به عنوان داروی دردها است و همانگونه که رهبری فرمودند مسئولان و جوانان و دست اندرکاران و جامعه ما نیازمند بصیرت هستند و بصیرت می تواند راه را روشن کند.

وی گفت: بصیرت در دین را باید از خداوند بخواهیم و از ائمه بخواهیم که از خداوند درخواست کنند تا به ما بصیرت عنایت کنند.

رئیس قوه مجریه بیان کرد: زندگی و سیره حاج قاسم سلیمانی دفاع از ارزش ها بود. وقتی از ارزش ها و امنیت منطقه در برابر داعش دست ساخته انگلیسی ها دفاع می کرد بسیاری در جهان اسلام تحلیل دقیقی از داعش نداشتند. آنان گول شعارها و پرچم آن ها را می خوردند. حاج قاسم ایستاد در برابر دشمنان بصیرت و روشنگری کرد و به عنوان مجاهدت فی سبیل الله مخلصانه جانفشانی کرد و خداوند او را بلند آوزاده کرد.

کسی که در راه و مسیر خداوند حرکت کند خداوند او را بلند آوازه می کند

رئیس جمهور با تصریح بر اینکه کسی که در راه و مسیر خداوند حرکت کند خداوند او را بلند آوازه می کند تاکید کرد: ابزارها و رسانه های تبلیغاتی دنیا نمی توانند نام کسی را برای مدت طولانی ماندگار کنند اما خداوند به رسول خود می فرماید پیامبر ما تو را بلندآوازه کردیم.

وی ادامه داد: خداوند شهدا را بلندآوازه کرد خانواده شهدا به خود ببالند که نام آور بودند و از جامعه جهل زدایی می کنند همانگونه که امام حسین(ع) با خون خود جهل زدایی کرد.

امروز با جاهلیت مدرن مواجه هستیم

وی با تاکید بر اینکه امروز با جاهلیت مدرن طرف هستیم افزود: جاهلیت امروز ثروت و رسانه را در اختیار دارند اما اخلاق و اندیشه جاهلی را دارند. همان اخلاثق و ویژگی ها است که حضرت زهرا(س) در برابر آن ایستادگی کرد و خون خود را در این مسیر داد.

خون حضرت فاطمه نقاب را از چهره نفاق کنار زد

آیت الله رئیسی تاکید کرد: خون فاطمه اطهار نقاب را از چهره نفاق کنار زد و خون شهدا نیز همین خاصیت را دارد.
وی گفت: قمی ها شش هزار شهید و 12 هزار جانباز تقدیم انقلاب کردند که نسبت به جمعیت قم این میزان شهید بسیار با ارزش است.

قم نماد بصیرت و بصیرت آفرینی است

وی ادامه داد: این میزان شهدا یک ویژگی خاصی برای قم است و نشان از صدق و پایبندی و همواره پیشتازی مردم قم دارد است و نشان می دهد که قم نماد بصیرت و بصیرت آفرینی است.

قم نماد بصریت آفرینی برای جهان اسلام است

رئیس قوه مجریه گفت: امروز قم نماد بصیرت آفرینی برای کشور و منطقه و حتی برای جهان اسلام است و دنیا قم را با این عنوان جایگاه علم و جهاد بصیرت پیشتازی و پیش قراولی می شناسد.

وی تاکید کرد: قم را باید حفظ کرد و خدمت به قم خدمت به نظام و خدمت به جایگاهی است که در جهان اسلام به عنوان پایتخت تشییع و بزرگترین حوزه جهان اسلام معرفی شده که هم در حوزه نرم افزاری و هم حوزه تربیت نیروی کارآمد در جهان اسلام موثر است.

مسئولیت دولت در قبال قم سنگین است

وی بیان کرد: مسئولیت برای همه مدیران از جمله دولت سنگین است باید بتوانند وظیفه خود در قبال مردمی که در عرصه های مختلف درخشیدند را ادا کنند زیرا مردم قم برای دفاع از قرآن و اسلام و اهل بیت سلام الله در همه صحنه ها حضور دارند.

آیت الله رئیسی گفت: دولت همواره نیازمند نظرات فرهیختگان خواهد بود بسنده به این جلسه نکنید و این ارتباط و بهره مندی از نظرات همواره باشد زیرا دغدغه شما برای ما ایجاد دغدغه می کند.

مساله اول دولت تولید است/ همه دولتیان برای تحقق شعار سال رهبری بسیج شوند

رئیس جمهور بیان کرد: مساله اول دولت تولید است و دولت موظف به اجرای این وظیفه بزرگ است به همه فعالان اقتصادی می گویم مجدانه در این عرصه حضور پیدا کنید تمام موانع برطرف خواهد شد تمام بخش های دولت باید برای تحقق شعار رهبری بسیج شوند.

وی ادامه داد: اگر حجم دستورالعمل ها باعث کندی تولید می شود و شرایط قابل پیش بینی نباشد بسیار خطرناک است و باید با ثبات در قیمت ها و ثبات در تصمیم گیری ها باید کمک کرد لذا پرداخت تسهیلات و درک شرایط تولید کننده ها باید در دستور کار باشد.

وی گفت: دریافت سود بیش از آنچه در شورای پول و اعتبار مقرر شده مجاز نیست و هر بانکی خلاف عمل کند باید به مشتری و تولیدکننده برگرداند همه باید پایبند به مقررات باشند.

بانک ها منضبط عمل کنند نتیجه اقداماتشان در جامعه اثر می گذارد

بانک ها باید منضبط حرکت کنند بی انظباطی آن ها در بخش های دیگر اثرگذار است.

پارک علم و فناوری قم به سرعت ایجاد شود

رییس جمهور در مورد پارک علم و فناوری قم گفت این پارک باید به سرعت ایجاد شود و این مساله مهمی در کشور است و در قم از جاهای دیگر مهم تر است.

وی تاکید کرد باید پارک علم و فناوری بزرگی در قم داشته باشیم زیرا زمینه ای برای رشد علم و کار دانش بنیان است.

دولت سیزدهم سیاست تولید داخلی نهاده ها را دنبال می کند

وی در مورد تولید نهاده های دامی هم گفت: تولید نهاده ها باید در کشور انجام شود ما زمینه های زیادی داریم که بتواند نهاده ها را تولید کند و ما نیاز نداشته باشیم سراغ دیگران برویم استقلال اقتصادی و سیاسی ما است راه این است اما زمان بر است.

آیت الله رئیسی بیان کرد: دولت سیزدهم سیاست تولید داخلی نهاده ها را دنبال می کند.

به اندازه ده ها سال پروژه نیمه تمام داریم

وی اظهارکرد: پروژه های نیمه تمام به اندازه ده ها سال در کشور وجود دارد کلنگ زنی شده و چند درصد بیشتر محقق نشده است اولویت ما در کشور پروژه های نیمه تمام است.

وی تصریح کرد: از همه کسانی که دارای امکان هستند می خواهیم برای تمام کردن پروژه های نیمه تمام دست به کار شوند با تضمین سود و اصل سرمایه واگذار می شود.

هر جا مردم وارد شدند موفق بودیم

وی گفت: در هر عرصه ای که مردم وارد شدند موفق شدیم در دفاع مقدس و منطقه مردم پای کار آمدند لذا در عرصه های اقتصادی و تولیدی هم مشکلات با وجود مردم برطرف می شود.

رئیس جمهور خطاب به همه مسئولان دولتی گفت: زمینه را در عمل برای وارد کردن مردم فراهم کنید نه در شعار.

وی در مورد مشکلات خیرین گفت: مشکلات پیش پای خیرین مدرسه ساز و خیرین حوزه سلامت و خیرین در همه حوزه ها باید برطرف شود.

رئیس جمهوری ادامه داد: خیرین یکی از جلوه های موفق مشارکت مردمی هستند هر جا حرف از مشارکت شده موفق بوده خیرین قم همواره پیشتاز بوده اند.

حمایت تام و تمام از خیرین باید اعمال شود

وی تاکید کرد: مسجد حسینه و هیات در کشور از برکت حضور خیرین بوده است و هر جا خیر اعلام کند که زمین بدهید من می سازم باید به آن داده شود هر اقدامی که لازم است تا خیرین وارد عمل شوند باید انجام شود و تعامل باید انجام شود.

وی گفت: برخی از آسیب های اجتماعی مانند طلاق و برخی ناهنجاری ها درون خانواده ها همه را رنج می دهد و معظم انقلاب هم چندین جلسه به این منظور تشکیل دادند لذا همه مسئولان باید پای کار بیایند تا این مسائل برطرف شود.

رییس جمهور در پاسخ به حجت الاسلام تکیه ای رئیس ستادهای مردمی آیت الله رئیسی که خواستار بکارگیری نیروهای ستادی شد گفت: از همه افرادی که در ستادهای انتخاباتی من شرکت کردند تشکر می کنم اما ما وقتی قرار شد دولت تشکیل دهیم اعلام کردیم ستاد نداریم و می خواهیم دولت تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: نیروهای ستادی می توانند به عناصر همکگار دولت تبدیل شوند و هر جا کاستی دیدند امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی بیان کرد: همه کسانی که عضو ستاد بودند و نبودند و چه کسانی که رای دادند و ندادند دولت متعلق به همه جمهور است و باید به همه خدمت کند و همه کسانی که می توانند نقش آفرینی کنند و کمک کنند در حاشیه ننشیند.

آیت الله رئیسی بیان کرد: اقتصاد ما ملی است و با کار حزبی بخشی و گروهی کارها سامان پیدا نمی کند لذا نگاه ملی یعنی همه باید حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه امکانات کشور ما کم نیست گفت: اینکه در سال 1401 رشد اقتصادی ایران هشت درصد شود امکان پذیر است برخی می گویند کشوری که سال های گذشته رشد اقتصادی آن به یک درصد نرسیده است چطور می تواند به رشد هشت درصد برسد.

دولت پرهزینه نمی تواند به رشد اقتصادی دست یابد

وی ادامه داد: اگر دولت پرهزینه نباشد ایران به رشد هشت درصد اقتصادی می رسد دولت پرهزینه نمی تواند رشد اقتصادی پیدا کند اگر هزینه ها کاهش و درآمد افزایش پیدا کند این امر محقق می شود.

رییس جمهور به حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: دلیل حاشیه نشینی این است که اشتغال پایدار در روستاها نیست و آنان مجبور به حاشیه نشینی می شوند.

وی گفت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی و دادن تسهیلات و الگوی کشت مناسب یکی از راهکارهای ماندن در روستاها است. باید بین دانشگاه و تمام حوزه های تولیدی و اقتصادی تعامل سازنده بوجود آید و تمام حوزه ها در کشور علمی شود که در این روش افزایش تولید محقق می شود.

وی در پایان از مردم قم عذرخواهی کرد و گفت: باید به عنوان خدمت گذار دیدار عمومی با مردم قم داشتم اما به دلیل شرایط کرونایی امکان برپایی اجتماعات بزرگ وجود نداشت لذا عذرخواهی می کنم که نتوانست خدمت مردم قم بویژه جوانان و طلاب قم باشم امیدوارم با ریشه کنی این ویروس در اجتماعات بزرگ حضور پیدا کنیم.پایان پیام/110

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107