اخبار قم

در دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با معاون وزیر نیرو تأکید شد؛ لزوم استفاده از پساب در صنعت برای مقابله با كم آبی

آستان بهارستان؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در دیدار با معاون وزیر نیرو با اشاره کمبود آب در استان، به تولید سالانه 40 میلیون مترمکعب پساب در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم اشاره کرد و بر لزوم برنامه‌ریزی جهت استفاده از این منبع آبی پایدار در صنعت و پرهیز از استفاده از شبکه آب بهداشتی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در جلسه شورای انسجام‌بخشی مدیران صنعت آب و برق قم که به ریاست دکتر احمد حیدری معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو در سالن جلسات کوثر آبفای قم برگزار شد در سخنانی به ارائه گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان قم پرداخت و گفت: در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری و حدود 87 درصد جمعیت روستایی قم از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

وی شاخص آب بدون درآمد را در قم 18 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: این میزان 9 درصد پایین‌تر از شاخص کشوری است و ما همچنان تلاش داریم که با اقدامات فنی و مهندسی این عدد را کاهش دهیم.

سرانه مصرف آب در شهر قم 169 لیتر در شبانه‌روز است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم سرانه مصرف آب در شهر قم را 169 لیتر در شبانه‌روز دانست و اظهار داشت: این میزان گرچه از آمار کشوری پایین‌تر است اما میزان سرانه مصرف آب در قم بالاتر از استانداردهای کشوری و جهانی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 40 درصد شهر قم زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد یادآور شد: 4 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر و یک تصفیه‌خانه در روستاهای قم در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

قم در بسیاری از شاخه‌های جزو شرکت‌های پیشرو در کشور

صادق پور با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان قم در بسیاری از شاخه‌های جزو شرکت‌های پیشرو در کشور به شمار می‌رود، ابراز داشت: سامانه تلفی 122 قم یکی از سامانه‌های پیشرفته و به‌روز کشور است که به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام هفته 28 خدمت به مردم ارائه می‌دهد که این مهم به افزایش رضایتمندی مردم کمک شایانی کرده است.

وی سامانه تله‌متری و تله کنترل تأسیسات آب و فاضلاب قم را نیز از جمله مراکز با کیفیت در کشور دانست و گفت: این مرکز به صورت آنلاین شبکه‌ها و تأسیسات آب و فاضلاب قم را پایش و راهبری می‌کند که در مانورها و حوادث غیرمترقبه بسیار کارگشا است.

شاخص‌های استانداردهای ملی و جهانی بر روی شبکه موردسنجش قرار  می‌گیرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم وجود آزمایشگاه پیشرفته آب و فاضلاب را در قم مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: به منظور سلامت از بهداشت آب به صورت لحظه‌ای شاخص‌های استانداردهای ملی و جهانی بر روی شبکه و تأسیسات موردسنجش قرار  می‌گیرد.

وی وجود دو شبکه توزیع آب را نیز از شاخص‌های شهر قم دانست و گفت: شبکه مستقل آب شیرین در کنار شبکه آب بهداشتی کار آبرسانی در شهر را بر عهده دارد.

صادق پور با اشاره به رویکرد شرکت آب و فاضلاب قم در حمایت از تحقیقات، نوآوری و نظام پیشنهادها تأکید کرد: در همین راستا توانسته‌ایم به موفقیت‌های زیادی در زمینه بومی‌سازی و تولید تجهیزات فاضلابی در کشور دست یابیم که از نقاط ضعف صنعت فاضلاب کشور به شمار می‌رفت.

وی مواد منعقد کننده تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، آشغالگیرهای ریزدانه و … را از دیگر دستاوردهای شرکت آب و فاضلاب استان قم در حوزه تحقیقات و آوری دانست و خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب قم در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر نیست توانسته با دو نیروگاه برقابی و 5 نیروگاه خورشیدی در این زمینه گام‌های خوبی بردارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره کمبود آب در استان، به تولید سالانه 40 میلیون مترمکعب پساب در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم اشاره کرد و بر لزوم برنامه‌ریزی جهت استفاده از این منبع آبی پایدار در صنعت و پرهیز از استفاده از شبکه آب بهداشتی تأکید کرد.پایان پیام/۱۱۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107