اخبار تولیدی و پوششی مجلساخبار مهمکمیسیون تلفیق

روایت دو نماینده از قالیباف: بودجه شرکت‌های زیان ده دولتی را تصویب نکنید

آستان بهارستان؛‌ سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس گفت: رئیس مجلس در نشست کمیسیون عنوان کرد که بودجه شرکت‌های دولتی زیان‌ده و شرکت‌های دولتی که حسابرسی دقیق و مشخصی ندارند را تصویب نکنید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس با اشاره به نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: این جلسه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس برگزار شد و آقای قالیباف در این جلسه بر وحدت رویه کمیسیون تلفیق و صحن مجلس در بررسی لایحه بودجه تاکید کرد.

زارع افزود: رئیس مجلس بر تقویت صندوق های بازنشستگی تاکید داشت و گفت که روند رسیدگی و تصویب بودجه در مجلس باید بر اساس برنامه باشد و اصلاح ساختار نیز در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: در این جلسه، آقای قالیباف با اشاره به بودجه شرکت‌های دولتی عنوان کرد که شرکت‌های دولتی ای که زیان‌ده هستند باید ادغام و یا حذف شوند.

زارع خاطرنشان کرد: رئیس مجلس تاکید کرد که بودجه شرکت‌های دولتی زیانده و شرکت‌های دولتی که حسابرسی مشخصی ندارند و جلسات مجمع خود را برگزار نکرده اند را تصویب نکنید.

شرکت‌ها نباید بودجه مخفی داشته باشند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس هم گفت: رئیس مجلس بر لزوم واقع‌نگری در بررسی و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ تاکید کرد و معتقد بود نباید منابع غیرواقعی در بودجه خلق شود.

محمد وحیدی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه نمایندگان نقطه نظرات خود را در خصوص بررسی بودجه مطرح کردند و مقرر شد با حضور نمایندگان دولت میزان اعتبارات فصول مختلف و تغییرات در بندهای بودجه مورد بررسی قرار گیرد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: رئیس مجلس در این جلسه از اعضای کمیسیون تلفیق خواست به تغییر ساختار بودجه توجه کنند زیرا این موضوع از مطالبات جدی رهبر انقلاب است و سازمان برنامه هنوز به صورت جدی این تغییر ساختار را اعمال نکرده است. قالیباف همچنین معتقد بود ادغام بودجه‌ها در برخی موارد باید مورد بررسی قرار گیرد تا ماموریت دستگاه‌ها دچار مشکل نشود.

وحیدی اظهار داشت: رئیس مجلس معتقد بود در اختصاص بودجه به طرح‌های عمرانی نیمه تمام اولویت با طرح هایی است که پیشرفت فیزیکی دارند اما نباید به گونه‌ای باشد که طرح‌های توسعه مناطق محروم دچار بی‌توجهی و یا کندی در روند اجرا شوند و اعتباری به آنها اختصاص نیابد.

منابع غیرواقعی در بودجه خلق نکنید

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: رئیس مجلس بر لزوم واقع نگری در بررسی و تصویب بودجه در کمیته‌های مختلف تاکید داشت و معتقد بود نباید منابع غیر واقعی در بودجه خلق شود.  برخی منابع و درآمدها را دولت و مجلس در بودجه سالهای گذشته پیش‌بینی می‌کردند که در سال‌های گذشته تحقق نیافته و نباید در بودجه ۱۴۰۱ مجدداً محاسبه شود.

وی اظهارداشت: رئیس مجلس بر لزوم بررسی دقیق بودجه شرکت‌ها نیز تاکید داشت و معتقد بود که شرکت‌ها نباید بودجه مخفی داشته باشند زیرا برخی شرکت‌ها برای فرار مالیاتی خود را زیان ده معرفی می‌کنند.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107