اخبار مهمکمیسیون شوراها

شخص انقلابی گره گشای مردم است/دلیل اصلی مشکلات امروز فاصله گرفتن از مسیر شهداست

 آستان بهارستان؛ رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تشییع پیکر پاک ۱۵۰ شهید گمنام در تهران گفت: این که اگر امروز در بعضی از گره ها مانده و دچار مشکل هستیم دلیل اصلی آن این است که از مسیر شهدا و امام شهدا فاصله گرفته ایم.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم وداع و تشییع 150 شهید گلگون‌کفن گمنام دفاع مقدس که صبح امروز(پنجشنبه، 16 دی ماه) همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهدا، سخنرانی کرد.

قالیباف در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) گفت: همه رزمندگان، جانبازان و آزادگان ما به یاد دارند که هر زمان که در جبهه ها، آتش دشمن روشن می شد و راهی پیش رو نبود، آن شبی که غواصان عزیز ما، اروندرود خروشان را می دیدند و به دل آن می زدند، روز عبور از خیّن و جزیره ام الرصاص و در لحظات سخت آتش تانک های دشمن در کنار کانال ماهیگیری، رزمندگان با یک چیز آرام می گرفتند و به یک خانه پناه می بردند و آن عشق به حضرت زهرا(س) بود، با یاد آن حضرت مقاومت کرده و به اروند می زدند و از موانع مین عبور می کردند و پناهشان حضرت زهرا(س) بود.

همه ما در همه سختی ها به حضرت زهرا(س) پناه می بریم

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز نیز بدون شک همه ما در همه سختی ها به حضرت زهرا(س) پناه می بریم. امروز جمع شده ایم که گواهی دهیم همه تاریخ حریت و آزادگی که این شهدای عزیز ما هستند، شمع وجود این محفل و این کشورند.

وی افزود: امروز این شهدای عزیز و این شهدایی که نماد شهدای تاریخ اسلام و تاریخ مبارزه این سرزمین عزیز ایران ما هستند، در بستر انقلاب اسلامی، لاله هایی هستند بر پیشانی عزت و افتخار ایران عزیز ما، و ما باید قدر دانسته و بدانیم شهدای عزیز ما پیام آور کربلا ایران ما هستند.

وظیفه داریم با منطق خداباوری و مردم‌باوری در مسیر امام(ره)، شهدا و شهید سلیمانی گام برداریم

قالیباف در ادامه با بیان اینکه امروز در این مکان مقدس و در جمع این شهدای عزیز می گویم که امروز یک بزنگاه مهم و یک عبرتگاه بی نظیر برای ما مسئولانی است که در مسند قدرت و مسئولیت هستیم، اظهار کرد: ما باید بدانیم که این شهدای عزیز و گرانقدر ما از همه جان، آبرو و خون خود گذشته، دنیا را پس زدند و جان خود را در کف دست گرفتند و در میدان حاضر شدند و برای اسلام و انقلاب و ایران عزیز مان جان خود را دادند و تقدیم کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: امروز ما هستیم که باید برای این ملت عزیز، ملتی که هر زمان که انقلاب، نظام و ایران عزیز به حضور آنها در هر عرصه ای نیاز داشت، به میدان آمده و ایستادند، وظیفه داریم تلاش کنیم مسیر، معبر و راهی را که شهدا و شهید سلیمانی عزیز ما و امام(ره) با منطق خداباوری و مردم باوری ایجاد کردند، طی کنیم؛ امروز این پرچم و مسئولیت به دوش ما است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس همچنین با تأکید بر اینکه ما حق نداریم با مرزبندی های خودساخته بین مردم و در جامعه اختلاف انگیزی کنیم، اظهار داشت: امروز همه یک وظیفه داریم . آن اینکه در مسیر حل مشکل مردم عزیز گام برداریم. امروز کسی انقلابی است که با منطق امام شهدا و شهدا و اطاعت از ولایت و بیعت با ولایت در کنار شهدای عزیز، گره از کار مردم باز کند و کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند که در غیر این صورت نه مسیر شهدا را رفته و نه مسیر امام شهدا و نه می تواند بگوید خدمتگذار مردم و تابع ولایت است.

دلیل اصلی گره خوردن بسیاری از مشکلات، فاصله گرفتن از مسیر منطق شهدا و امام شهدا است

قالیباف در ادامه با بیان اینکه امروز میزان، میزان کار و اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه و در خدمت به مردم عزیز است، یادآور شد: امروز هرچند که می گوییم شهدای گمنام اما آنها هرگز گمنام نیستند و همه باورهای آنها در تار و پود یکایک جوانان کشور رخنه کرده است و نشان شهدای عزیز بر جان، دل و ضمیر جوانان کشور نشسته است.

وی با بیان این که این مسیر، مسیر الهی  و برخاسته از فرهنگ اهل بیت(ع) و قرآن و منطبق بر سنت های الهی  و مردم مداری و با مردم زندگی کردن است افزود: این ها نشان از مکتب و منطق امام(ره) است و این باور را داریم که سنت های الهی هرگز تبدیل و جابجا نمی شوند و قانون هایی نیستند که به دست انسان ها نوشته شده باشد و قابل باطل شدن باشد.

سنت های الهی که شهدا، ملت و امام شهدا انتخاب کردند فرهنگی ماندنی است

رئیس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه سنت های الهی که شهدا، ملت و امام شهدا انتخاب کردند فرهنگی ماندنی و مسیر موفقیت ما بوده و ما در این مسیر تلاش می کنیم که این وعده خدا است، گفت: خداوند این وعده را به مؤمنان داده که حق آنها پیروزی است. اگر امروز در برخی گره ها مانده و دچار مشکل هستیم، مطمئن باشید دلیل اصلی آن این است که از مسیر منطق شهدا و امام شهدا فاصله گرفته ایم و اگر در این مسیر حرکت کرده و تلاش خود را به کار بگیریم بدون شک وعده الهی موفقیت و پیروزی است.

وی افزود: امروز دنیا و بشریت در شرایطی قرار گرفته که با آگاهی و دانش، با سرعتی که ساعت و دقیقه در آن حرف اول را می زند در حال پیشرفت است و حرکت می کند؛ پس باید جوانان انقلابی و مسئولان این کشور با هم تلاش کنیم و با تکیه بر آگاهی و دانش و علم و تکیه بر مدیریت درست و صحیح اقدام کنیم.

قالیباف همچنین تصریح کرد: اگر شهدا موفقیت پیدا کردند و امروز عظمت انقلاب اسلامی و آزادگی را می بینیم، همه نعمت های بزرگی است که در کشور است. اگر امنیت را می بینیم، این امنیت با مدیریت صحیح، آگاهی، دانش و تحول و البته مبتنی بر سنت های الهی متکی است. وظیفه ما است که این مسیر را با تلاش و مدیریت کارآمد و تکیه بر فرهنگ اهل بیت و فرصت دادن به مردم ادامه دهیم.

هماهنگی و همدلی میان مسئولان زمانی ارزش دارد که نتیجه آن در زندگی مردم مشهود باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: اگر امام این مردم را در صحنه نداشت، انقلاب و دفاع مقدس به پیروزی نمی رسید؛ در هر عرصه ای موفق شدیم، زمانی بوده که مردم حضور داشته اند و هر کجا عدم موفقیت بوده است جایی بوده که ما مسئولان، فرصت را برای مردم و پیش قراولان مردم که جوانان این کشور هستند، تأمین نکرده ایم.

وی همچنین با تاکید بر این که در شرایطی که امروز در آن قرار گرفته ایم و فرصت کم نظیری فراهم شده، ما مسئولان باید از ارواح طیبه همه شهدا و از توان عظیم مردم عزیز به ویژه جوانان کمک بگیریم افزود: باید با هماهنگی و همدلی که منجر به هم افزایی و نتیجه آن حل مشکلات مردم در جامعه می شود حرکت کنیم؛ آن هماهنگی و همدلی زمانی ارزش دارد که نتیجه آن در زندگی مردم مشهود باشد.

قالیباف ادامه داد: این شهدا که در معبرهای مین و عبور از رودخانه های خروشان و ارتفاعات سرد پر از برف و یخ مجاهدت کردند، زمانی از ما راضی هستند و ما می توانیم مدعی باشیم که تمام وقت و زندگی خود را در مسیر شهدای عزیز طی کرده ایم  که نتیجه مجاهدت های خود را در زندگی مردم ببینیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به تشییع پیکر 250 شهید گمنام در 24 استان کشور تصریح کرد: در این روز عزیز و در سالگرد روزی که دو سال قبل در چنین ساعتی پیکر شهید سلیمانی در جمع ما بود، از خداوند می خواهیم و همه در حق هم دعا کنیم که خدا این توفیق را به ما بدهد که منطق امام، شهدا و سنت های الهی و تبعیت از ولی فقیه را پیش ببریم و دعا کنیم خدمتگزاران صادقی برای مردم با اخلاص و متدین و صبور باشیم.

از خداوند می خواهیم توفیق بندگی و خدمت و تداوم راه شهدا را در سایه ولایت به ما بدهد

رئیس مجلس شورای اسلامی با ادای احترام به همه خانواده شهدا، جانبازان، رزمندگان و آزادگان که همه وجود خود را برای اسلام و انقلاب گذاشتند، خاطرنشان کرد: درود می فرستم به روح پر فتوح همه شهدا و پدران و مادران شهدایی که امروز در جمع ما نیستند و همه آزادگان و رزمندگان و از خداوند بزرگ می خواهیم که ما را یک لحظه به خودمان وا نگذاشته و توفیق بندگی و خدمت و تداوم راه شهدا را در سایه ولایت به ما بدهد که فردای قیامت مدیون شهدا و امام شهدا نباشیم و امروز هم شرمنده شما ملت عزیز و قهرمان ایران نباشیم.

در پایان سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی، پیکر پاک این شهدا با حضور مردم شهیدپرور تهران به سمت چهارراه حافظ و سپس به سمت معراج شهدا واقع در خیابان بهشت تشییع شد.

این 150 شهید گلگون کفن گمنام که در تهران تشییع شد و 100 شهید دیگر که همزمان در 24 استان کشور تشییع شدند، مربوط به عملیات کربلای ۵ و کربلای ۸ در شلمچه، تک دشمن در سال ۶۷ در شلمچه، زبیدات و جزیره بید مجنون، عملیات خیبر در جزیره مجنون، عملیات والفجر یک و عملیات والفجر مقدماتی در فکه، عملیات والفجر ۹ در چوارتا سلیمانیه، عملیات کربلای ۶ در سومار، عملیات بدر در شرق دجله و عملیات رمضان در شرق بصره هستند.پایان پیام/۱۱۰

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107