اخبار مهمکمیسیون شوراها

درآمد چند هزار میلیارد تومانی اتاق بازرگانی بدون حساب کشی

آستان بهارستان؛ رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: بودجه اتاق بازرگانی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است، اما درآمد آن‌ها چند هزار میلیارد تومان است، اما دیوان محاسبات و سایر نهاد‌ها از آن‌ها حساب کشی نمی‌کند.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه اتاق بازرگانی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است، اما درآمد آن‌ها چند هزار میلیارد تومان است و دیوان محاسبات و سایر نهاد‌ها از آن‌ها حساب کشی نمی‌کنند. اتاق بازرگانی پول نجومی عجیب و غریب می‌گیرد و بعد که بحث تحقیق و تفحص می‌شود، مجلس را زیر سوال می‌برند.

علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی تقاضای طرح تحقیق و تفحص از شرکت سیاحتی علیصدر همدان با استناد به ماده ۲۱۲ آئین نامه داخلی مجلس در تذکری گفت: بحث تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد. بعد از آن مسوول اتاق بازرگانی مسائلی را به مجلس نسبت داد که مجلس را از روند تفحص منصرف کرده یا نتیجه آن را پیشاپیش زیر سوال ببرند.

 مردم چگونه تقصیر دشمن در مشکلات را باور کنند؟

وی افزود: بودجه اتاق بازرگانی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است، اما درآمد آن‌ها چند هزار میلیارد تومان است، اما دیوان محاسبات و سایر نهاد‌ها از آن‌ها حساب کشی نمی‌کند. اتاق بازرگانی پول نجومی عجیب و غریب می‌گیرد و بعد که بحث تحقیق و تفحص می‌شود، مجلس را زیر سوال می‌برند.

وی خطاب به قالیباف گفت: از شما و آقای نیکزاد برای دفاع جانانه از مجلس تشکر می‌کنم، اما می‌خواهم تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی خارج از نوبت و به صورت فوری پیگیری شود که این طور مجلس را زیر سوال نبرند.

سلیمی همچنین گفت: زمان انجام برخی تحقیق و تفحص‌ها گذشته است، ولی هنوز به صحن نیامده که لازم است رئیس مجلس دستورات لازم را در این خصوص صادر کند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: مسئول اتاق بازرگانی گفته که اظهارات من به این شکل نبوده است، لذا ما نمی‌خواهیم وارد موضوع شویم، ولی حتما مجلس پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد. از جایگاه مجلس دفاع کرده و می‌کنیم، اما نباید موضوعات را به یکدیگر ارتباط داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از مدت‌ها پیش تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی مطرح بود و در کمیسیون اقتصادی تصویب شد و در نوبت خود به صحن می‌آید. پس این تحقیق و تفحص به خاطر حرف‌های افراد نیست. ما در این موضوعات انفعالی عمل نکرده و طبق روال قانونی اقدام خواهیم کرد.پایان پیام/۱۱۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107