اخبار مهمکمیسیون سیاسی

روسیه در مذاکرات وین پیگیر رفع تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران است

آستان بهارستان؛ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: روسیه در این دور از مذاکرات همراهی بسیار خوبی با ایران داشته و برای رفع تحریم‌ها میانجی‌گری می‌کند.

محمود عباس‌زاده مشکینی با تمجید از عملکرد دولت در عرصه سیاست خارجی، اظهار کرد: دولت روحانی در عرصه سیاست خارجی به صورت یک سویه عمل می‌کرد و نگاه یک‌جانبه داشت، اما دولت فعلی در عرصه سیاست خارجی نگاه متوازن و چندجانبه دارد و به دنبال آن است که با همه کشورها تعامل خوبی را برقرار کند.

وی بیان کرد: علت آنکه در حال حاضر دولت تقویت ارتباط با کشورهای همسایه و شرق را در دستور کار دارد، آن است که دولت سابق به مدت هشت سال ارتباط با کشورهای مذکور را مورد توجه قرار نداد و برای آنکه غفلت آنان از همسایگان و شرق جبران شود، لازم است دولت سیزدهم با سرعت بیشتری ارتباط با کشورهای همسایه و شرق را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی درباره سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه، گفت: روسیه کشور بزرگ، قدرتمند و شریک راهبردی جمهوری اسلامی ایران است، از سوی دیگر، روسیه در این دور از مذاکرات وین بسیار خوب با ایران برای احقاق حقوقش همراهی می‌کند.

وی تصریح کرد: همراهی روسیه با جمهوری اسلامی ایران در این دور از مذاکرات نسبت به دوره‌های گذشته به هیچ وجه قابل قیاس نیست.

عباس زاده مشکینی تاکید کرد: روسیه در مذاکرات وین پیگیر رفع تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران است و در جاهایی که لازم است، به خوبی میانجی‌گری می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حجم مراودات تجاری بین دو کشور افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: ایران هم برای روسیه از لحاظ مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی، کشور بسیار مهمی است و در سال‌های گذشته هم همکاری‌های خوبی درباره مسائل امنیتی به ویژه درباره مسائل سوریه داشتیم.

وی با بیان اینکه سفر اخیر رئیس‌جمهور به روسیه جهت توسعه روابط دو کشور انجام شد، گفت: مقدمات تنظیم یک تفاهم‌نامه بلندمدت بین ایران و روسیه فراهم شده است، البته هنوز درباره جزئیات آن به نتیجه نرسیدیم و اقدامات کارشناسی در این زمینه در حال انجام است.

عباس زاده مشکینی بیان کرد: به محض آنکه سند همکاری بلندمدت بین ایران و روسیه آماده شود، این سند به امضای مسئولان ارشد کشور خواهد رسید. مسئله حائز اهمیت دیگر آن است که تقویت ارتباط ایران با یک کشور، نافی ارتباط با کشورهای دیگر نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از افراد و جریان‌های سیاسی داخلی ارتباطات کشور با همسایگان و شرق را برجسته نشان می‌دهند و به دنبال آن هستند که ارتباط با این کشورها متوقف شود، اما قطعاً دولت اسیر این بازی‌ها و جنگ روانی نخواهد شد و مسیر درست خود را در عرصه سیاست خارجی دنبال می‌کند.پایان پیام/110

منبع : خبرگزاری مهر

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107