اخبار مهمکمیسیون بهداشت

آبرسانی با تانکر به روستاییان ظلم است

آستان بهارستان؛  نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: آبرسانی با تانکر به روستاییان ظلمی بزرگ است و باید آب شرب پایدار برای مردم تامین شود.

دکتر یحیی ابراهیمی گفت: با توجه به شاخص‌های محرومیت مشاهده می‌شود که لرستان جزو استان‌های محروم و کمتربرخوردار است.

وی ادامه داد: در لرستان، دلفان و سلسله از محروم‌ترین شهرهای استان است و بیشترین نرخ بیکاری را در کشور دارند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم به دنبال تامین آب شرب پایدار هستیم در حالیکه در نورآباد و الشتر ۳۵۰ چشمه و چشمه‌سار داریم.

ابراهیمی بیان کرد: در سال گذشته که با خشکسالی مواجه بودیم اکثر روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شدند و این ظلم در حق اهالی این روستاهاست و باید آب شرب پایدار برای مردم تامین شود.

وی اظهار کرد: ۳۶۰ کیلومتر جاده شوسه و خاکی داریم و نیازمند اعتبار ویژه برای حل این مشکلات هستیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرستان دلفان چشمه آب گرم وجود دارد با ۷۰ درجه آب گرم و ۷۰ درصد گوگرد و این ظرفیتی است که در کمتر جایی در دنیا قرار دارد اما متاسفانه هنوز راه شکافی نشده است در حالیکه می‌توان از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سال گذشته در بودجه ۱۴۰۰ مبلغی که پیشنهاد دادیم تحقق پیدا نکرد و امسال درخواستمان این است که ادارات کل مواظب باشند چراکه براساس شاخص اعتبارات توزیع می‌شود.

وی افزود: یکی جاده‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار بود که ۱۹۲۰ کیلومتر جاده شوسه و خاکی داشتیم که متاسفانه توسط مدیران و مسئولین و راهداری استان و کل کشور ۷۰۰ کیلومتر گزارش کرده بودند و نزدیک به ۱۳۲میلیارد تومان برآورد شده بود و حداقل ۲۵۰ میلیارد تومان به ضرر استان شد.

ابراهیمی گفت: در شاخص آب شرب، سهم لرستان ۲۵۶ میلیارد تومان بود که جهش خوبی بود. پایان پیام/110

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107