اخبار مهمکمیسیون صنایع

خودروسازهای ایرانی مکلف به رقابت با بهترین خودروسازها

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اکنون اصل بر این است تا خودروسازان داخلی با خودروسازان مهم دنیا رقابت کنند نه اینکه رقابت در سطح پایین در دستور کار آنها قرار گیرد.

یوسف داودی در رابطه با طرح خودروسازان برای ایجاد تحول گفت: مقرر شده تا مدیرعامل های جدید صنعت خودروسازی از نظر کیفیت، با خودروسازان در سطح جهان رقابت کنند و خودروسازی برتر جهان را جزء برنامه های خود قرار دهند و سعی کنند که از نظر کیفیت چه کیفیت بدنه و چه ظاهر به سمت استاندار جهانی بروند.

وی در ادامه گفت: مجلس و کمیسیون صنایع پیشنهادات خود را به خودروسازان داده ایم.باید به حدی برسند که اگر یک زمانی خودرویی از خارج به کشور وارد شد ، کیفیت خودرو داخلی به گونه ای باشد که همه ترجیح ندهند که خودرو خارجی بخرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم مطرح کردند: خودرو سازها باید در سطح بین المللی رقابت کنند با خودروسازان مهم دنیا مثل ژاپن و آلمان و اروپا.

نماینده مردم سراب گفت: قرار شده است تا مدیران خودروسازها یک برنامه زمانبندی بدهند که در سه مرحله اجرایی شود. یک برنامه کوتاه مدت و دیگری میان مدت و آخرین برنامه هم بلند مدت.مقرر شده تا از همین اوایل اسفند برنامه هایشان را به کمیسیون صنایع بیاورند و آنجا ارائه کنند همچنین قرار شده تا طراحی را خودشان انجام بدهند و برنامه ریزی کنند.

رقابت با خودروسازهای مهم دنیا

داودی گفت: اکنون اصل بر این است تا رقابت با خودروسازان مهم دنیا نه در سطح پایین در دستور کار آنها قرار گیرد.

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در رابطه با ارایه سند بیست ساله که خودروسازان به مجلس اظهارکرد: بله سندی داده شده که نیاز است تا تغییراتی در آن اعمال شود. باید کمی به این دو مدیرعامل جدید فرصت داد ولی اصل آن است که یک برنامه ای کوتاه مدت و میان مدت و بلندمدت ارایه بدهند.

وی گفت: مجلس معتقد است که قیمت تمام شده اقلام اساسی مثل فولاد و مس و عوامل مورد نیاز برای خودرو و اقلامی که از هیدروکربن های نفتی به دست می آید در ایران این می تواند ارزان تر به دست خودروساز برسد، بقیه کشورها می آیند نفت را از کشور ما می خرند و می برند و تازه روی آن خیلی هزینه می کنند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این دو مدیرعامل تازه آمده اند قرار شد طوری برنامه ریزی کنند که افزایش کیفیت قابل توجه خودروهای تولید داخل که قابل رقابت با خودروسازان برتر دنیا باشد را شاهد شویم. انشاالله قرار شد برنامه ریزی کنند و برنامه های خود را به کمیسیون بیاورند.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107