اخبار مهمکمیسیون برنامه و بودجه

هفتاد درصد مشکلات کشور بدون پول رفع می‌شود

آستان بهارستان؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۰ درصد از مشکلات کشور را بدون اینکه دولت پولی تزریق کند و با همراهی و کنار مردم بودن می‌شود حل کرد؛ اینها باید در استان‌ها مورد دقت و توجه باشد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی جمعه ۲۲ بهمن در مراسم بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شیراز، گفت: انقلاب برای این به وجود آمد که در ادامه مسیر انبیای الهی، ائمه معصومین و دین خدا را به دنیا بشناساند و مسیر مردم را به سمت مسیر الهی سوق دهد.

او خاطرنشان کرد: انقلاب کردیم تا به دنیا بشناسانیم که کربلا یعنی چه و اهل بیت چه کسانی هستند چهره‌های حق الهی را به دنیا بشناسانیم و برای همین هزینه شهادت را دادیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انقلاب چهره اهل بیت(ع) را به دنیا شناساند و ملت‌های منطقه را آزاد کرد، افزود: انقلاب اسلامی توانست راهپیمایی ۳۰ تا ۴۰ میلیونی را در اربعین حسینی برای نشان دادن اقتدار مکتب تشیع و اسلام برپا کند.

حاجی‌بابایی ادامه داد: انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران توانست در برابر استکبار جهانی بایستد و چهره ناب اسلام را در جنوب لبنان به شکلی نشان دهد که از ضعیف‌ترین انسان‌ها انسان‌هایی بسازد که محور اقتدار در دنیا باشند.

او اظهار کرد: اگر در کشور ما هیچ کاری نشده بود یا هیچ کاری نشود و فقط این باشد که دایره المعارف‌ها برای معرفی اهل بیت و امامت نوشته شد، کافی است.

به گفته نماینده مجلس شورای اسلامی، ملت ایران با تمام سختی‌ها و مشکلات یک لحظه از امام دست برنداشتند، مردم انقلابی ساختند که ۴۲ سال است بمباران فرهنگی و اقتصادی و سیاسی می‌شود اما مردم پای امام حسین ایستاده‌اند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه شهادت زمانی معنا دارد که کاری برای حق انجام شود، عنوان کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر شهید شدند و میلیون‌ها خانواده وارد مباحث سخت جنگی شدند برای اینکه چهره اهل بیت را در دنیا بشناسانیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این روزها، روزهای سخت اقتصادی است و مردم در سراسر کشور با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و سوالات گوناگونی مطرح می‌شود، گفت: یکی از سوالات این است که انقلاب چه کرده با وجود گرانی و مشکلات اقتصادی که وجود دارد؟

گفتن از مشکلات اقتصادی حق است 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود: اینکه از مشکلات اقتصادی گفته شود حق است اما اینکه انقلاب چه کرد باید بدانیم انقلاب برای چه به وجود آمد تا به این سوال به صورت واقعی پاسخ دهیم.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: امروز دنیا اهل بیت(ع) را می‌شناسد، قبل از انقلاب نماد اسلام در دنیا آل سعود بود امروز نماد اسلام در دنیا اهل بیت است؛ قرآن به تفسیر آل سعود بود امروز به تفسیر اهل بیت است. برای این کار امام حسین(ع) را قطعه قطعه کردند و اهل بیت را در شام به اسارت بردند تا این شناسایی شکل بگیرد و امروز ادامه آن حرکت را ملت بزرگ ایران انجام دادند.

او با بیان اینکه به همین دلیل است که امام فرمود «در طول تاریخ ملتی مانند ملت ایران نمی‌شناسیم»، گفت: در شرایط کرونا، اقتصاد مشکل‌دار و مسائل گوناگون اجتماعی امروز تمام کشور در راهپیمایی یک عظمت خلق کردند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انقلاب اسلامی عزت و شرف و حیثیت را در بین ملت ما نهادینه کرد، افزود: با شرفترین با غیرت‌ترین ملت دنیا ملت ایران است که پای اسلام و اهل بیت ایستاده‌اند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه اما سوال اقتصاد مشکل دارد هم وجود دارد، اظهار کرد: امروز اقتصادمان از نظر زیرساخت‌ها و توسعه کشور قابل مقایسه نیست اما در حباب اقتصادی مشکل داریم، حباب اقتصادی یعنی گرانی‌هایی که دائم نخواهد بود، موقت است ما از این معابر عبور می‌کنیم.

مردم نشان دادند با وجود سختی‌ها از انقلاب جدا نمی‌شوند

او بیان کرد: در دنیا ما را تحریم می‌کنند تا دست از همه شهیدان و دست از عاشورا و کربلا برداریم، به ما فشار می‌اورند تا از اهل بیت دور شویم اما امروز مردم نشان دادند که از این مسیر با وجود سختی‌ها جدا نمی‌شوند. وظیفه مسئولان این است که با وجود فشارها و سختی‌ها تلاش کنند که از این معبر عبور کنیم امروز دولت و مجلس قدرتمندانه ایستادند تا از معبر عبور کنیم.

حاجی‌بابایی همچنین با بیان اینکه خبرهای خوشی در راه است، گفت: همه ملت ایران انقلابی هستند از شهدای مدافع حرم تا کسی که معیشتش به شدت سخت شده اما با انقلاب همراهی می‌کند و بزرگترین رمز انقلابی بودن ملت ایران این است که انقلاب خود را حفظ کردند.

او با بیان اینکه ما یک هدف بیشتر نداریم و آن حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی حفظ ولایتمداری است، تصریح کرد: حفظ نظام از مسیر حفظ مردم می‌گذرد، مردم سرمایه اجتماعی هستند رهبری گفتند سرمایه اجتماعی آسیب دیده که باید ترمیم شود. باید در مردم رضایت‌مندی ایجاد کنیم. ملت ایران خواستار عدالت و مبارزه با مفاسد هستند به دنبال این هستند که در کنار دینداری و انقلابی‌گری معیشت و اشتغالشان درست شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت انقلابی آمده و مجلس با قدرت از این دولت حمایت می‌کند و راهی جز حمایت از دولت نداریم، گفت: همه در یک کشتی هستیم باید کمک کنیم، اشکالات را هم بگوییم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در بودجه سال آینده تدارک خوبی دیده شده است، گفت: ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال در خدمت استان‌ها قرار می‌گیرد،  ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برای تولید و رشد تولید در کشور قرار داده شده و رقم‌های کلان دیگری برای اقدامات پیشران جمهوری اسلامی که در پروژه‌های بزرگ کار شود بنابراین سال آینده نوید خبرهای خوشی هستیم.

دولتمردان همانند مردم زندگی کنند

وی با بیان اینکه سفارشم به دولت و مسئولان این است که کسانی در این کشور مسئولیت بگیرند که مثل مردم زندگی کنند، گفت: دولت انقلابی به کسانی مسئولیت بدهد که اهل رانت نباشند، انقلابی یعنی شهید سلیمانی یعنی کسی که خودش را هزینه می‌کند تا نظام بماند.

حاجی‌بابایی همچنین با بیان اینکه دولت انقلابی در کنار انقلابی‌گری مواظب مردم باشد، افزود: آمده‌ایم که پیوند مردم را با انقلاب محکم کنیم. این مردم این دولت را انتخاب کردند این دولت و این نظام باید خادم مردم باشد هر نارضایتی که هر مدیری ایجاد کند نارضایتی از انقلاب است.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107