اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قم

مدیرکل سازمان بهزیستی قم در پاسخ به خبرنگارما: اگر خیرین نباشند کارها بر زمین می ماند/جهت رصد معلولیت با ماموران بهزیستی همکاری کنید

آستان بهارستان؛ نشست خبری مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب (آسایشگاه سالمندان و معلولان قم) با حضور مدیرکل سازمان بهزیستی استان قم برگزار شد.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان قم در این نشست اظهارداشت: این آسایشگاه قدیمی ترین و بزرگترین مرکز نگهداری سالمندان آقا در قم است. ۴۲۰ معلول و سالمند در این مرکز نگهداری می شوند.

مهدی پهلوانی افزود: ۳۵ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد ۲۲ هزار خانواده دارای معلولیت هستند.

وی در پاسخ به خبرنگار ما گفت: اگر خیرین نباشند بسیاری از کارها بر زمین می ماند.

وی ادامه داد: مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیازمند کمک تحصیلی، توانمندسازی و توانبخشی هستند. بهزیستی کمک هایی به آنان دارد اما مکمل آن موسسه ها و خیرین هستند.

وی گفت: ۱۰ مرکز غیرانتفاعی و غیرتجاری برای کمک به معلولان و سالمندان در قم وجود دارد که مراکز کمک به ایتام و بهبود یافتگان و آسیب دیدگان جدا از این آمار هستند.

مردم با ماموران بهزیستی جهت رصد معلولیت همکاری کنند

وی همچنین به طرح رصد شیوع میزان معلولیت ها در قم اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف بهزیستی رصد شیوع معلولیت ها و آسیب های اجتماعی است.

پهلوانی بیان کرد: به منظور شناسایی و رصد معلولیت در استان قم ۱۴ هزار مورد باید بررسی شوند و به این منظور ماموران بهزیستی با کارت دارای هولوگرام و دو امضا به درب منازل می روند و سوالاتی را می پرسند تا میزان شیوع معلولیت در مناطق قم و دلایل آن را شناسایی کنیم و بتوانیم برنامه ریزی و آمایش محیطی داشته باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دو روستا در قم داشتیم که نابینایی و مشکلات جسمی حرکتی در آن زیاد بود. طبق تحقیقات متوجه شدیم که به دلیل ازدواج فامیلی بوده است. لذا اطلاع رسانی و پیشگیری در آنجا انجام شد.

وی در پاسخ به خبرنگار ما که چرا این طرح به صورت اینترنتی اجرا نمی شود؟ گفت: برخی از افراد دارای معلولیت به بهزیستی مراجعه نمی کنند لذا با این روش شناسایی و حتی به پزشک ارجاع می شوند.

وی اظهارداشت: بهزیستی بانک اطلاعاتی دقیقی از معلولان ندارد. چند مرکز به غیر از سازمان بهزیستی مجوز صدور پروانه موسسه خیریه را صادر می کنند و نبود هماهنگی سبب شده که برخی از چند موسسه خیریه دریافتی داشته باشند و برخی از معلولان دریافتی کمی داشته باشند.

وی افزود: از سوی استانداری طرحی در مورد شناسایی و ساماندهی معلولان در دست تدوین است که با اجرای آن عدالت بیشتری در توزیع کمک به مددجویان اجرا می شود.

آسایشگاه سالمندان حتی یک فوتی کرونایی نداشته است

وی در پاسخ به این سوال که کرونا چه تاثیری بر خانه سالمندان گذاشت و چه تعداد فوتی داشتید؟ گفت: در این دو سال که از شیوع کرونا می گذرد حتی یک فوتی کرونایی نداشتیم.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107