اخبار مهم

قیمت بلیت سفرهای نوروزی به هیچ وجه افزایش پیدا نکند

آستان بهارستان؛ معاون اول رییس جمهور با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز و افزایش مسافرت‌های هموطنان تأکید کرد: قیمت بلیت‌های خطوط حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای کشور نباید به هیچ وجه افزایش داشته باشد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر امروز در جلسه ای با موضوع حمل و نقل ایام نوروزی، با اشاره به گزارش های ارائه شده از دستگاه های ذیربط در خصوص احتمال افزایش مسافرت ها در نوروز سال 1401 تصریح کرد: با توجه به مسأله کرونا باید تمام اقدامات پیشگیرانه و لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد. به این منظور مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا، فروش بلیت قطار، هواپیما و اتوبوس باید به شرط دریافت حداقل دو دز واکسن از سوی مسافران انجام شود.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی برای رفع نقاط پرخطر در جاده های بین شهری و شهرها تصریح کرد: موضوع ایمنی مسافرت و فراهم ساختن سفر مطمئن و امن برای مردم، موضوعی پراهمیت است و باید تلاش کرد در زمان باقی مانده حتی‌المقدور مشکلات نقاط حادثه‌خیز برطرف و تمهیدات لازم اتخاذ شود.

معاون اول رئیس جمهور، همچنین با تاکید بر رفع نیازهای بخش های خدماتی و امدادی نظیر هلال احمر و اورژانس به منظور خدمت‌رسانی مطلوب به هموطنان، گفت: باید با توجه به گزارش های کارشناسی دستگاه‌هایی نظیر هواشناسی اقدامات متناسب راهنمایی و رانندگی و امدادی در هر منطقه باید تدوین و اجرا شود.

مخبر، همچنین از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا به منظور آگاهی‌بخشی و کمک به کاهش تلفات جاده ای، اطلاع‌رسانی دقیق و آموزشی مناسب را در دستور کار قرار دهند.

در این جلسه، وزیر راه و شهرسازی و معاونان این وزارتخانه گزارش های جداگانه ای در خصوص وضعیت حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی کشور و پیش‌بینی میزان سفرها و اقدامات انجام شده، ارائه کردند.

همچنین سردار هادیان فر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به کاهش شیب کرونا و افزایش انگیزه مردم برای انجام سفر در ایام نوروز، گزارشی از آمادگی دستگاه متبوع خود برای مدیریت ترافیک، تأمین امنیت جاده ها و آموزش فرهنگ رانندگی صحیح ارائه کرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107