اخبار مهمکمیسیون برنامه و بودجه

نادران: قانونگذاری در جریان بررسی بودجه فسادآور است/ نیکزاد: حرف شما درست است

آستان بهارستان؛ نماینده مردم تهران گفت: تغییر قوانین دائمی و قانون برنامه در جریان بررسی لایحه بودجه، تالی فاسد دارد.

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه الیاس نادران نماینده مردم تهران در تذکری گفت: مجلس در حال تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ است، بودجه عدد و رقم است، منابع و مصارف کشور مشخص می‌شود.

وی تاکید کرد: تغییر قوانین دائمی و قانون برنامه در جریان بررسی لایحه بودجه، تالی فاسد دارد، به تصمیماتی که در صحن مجلس گرفته می‌شود، دقت ندارید.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: در این ماده می‌خواهید، اجازه بدهید که در حریم شهرها شهرک صنعتی ساخته شود،مشروط به اینکه مسائل زیست محیطی را رعایت شود. مجوز ساخت شهرک‌های صنعتی مربوط به کدام دستگاه است؟ چرا در لایحه بودجه برای آن تعیین تکلیف می کنیم؟ برای عوارض چه دستگاهی تصمیم گیری می‌کند که ما برای آن در حال قانونگذاری هستیم؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این تصمیمات اقتصاد ملی، بخش خصوصی، دولتی و عمومی غیر دولتی را تحت تأثیر قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد: خواهش می‌کنم اصلاح قوانین دائمی را در جای خود انجام دهید، اصلاح قوانین مربوط به بخش کشاورزی در دستور کار کمیسیون کشاورزی قرار دارد.

نادران اظهار داشت: اگر می‌خواهید برای وزارت جهاد کشاورزی تصمیمی بگیرید، پیشنهادات خود را به کمیسیون کشاورزی ارائه دهید. چرا در بودجه یکساله متعرض قوانین دائمی کشور می‌شوید؟ قوانین دائمی آسیب می‌بینند.

نماینده مردم تهران گفت:مجلس در جریان بررسی بودجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده که اخیرا عملیاتی شده است، تبصره زده‌ایم، سران قوا نیز در شورای هماهنگی به این قانون تبصره زده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه بی‌اعتبار کردن قوانین دائمی کشور به مصلحت نیست گفت: این کار از مبنا اشکال دارد، این پیشنهاد نیز به دلیل اینکه متعرض وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری‌ها شده و به جغرافیای منطقه ضربه وارد می‌کند به مصلحت کشور نیست.

در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت: نمی‌توانیم پیشنهاد نمایندگان را نادیده بگیریم.

وی تاکید کرد: فرمایشات شما مبنی بر اینکه نباید در قالب بودجه قانونگذاری دائمی کرد حرف درستی است اما بنده و یا روسای مجلس نمی تواند پیشنهادات نمایندگان را نادیده بگیریم.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107