اخبار مهم

مجوز صدور ۴ هزار خودروی وارداتی به ایران

آستان بهارستان؛ نمایندگان مجلس به وزارت راه و شهرسازی اجازه دادند با موافقت هیات دولت ۴ هزار ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین سازمان راهداری را به کشور وارد کند.

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 17 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهادهای الحاق به ماده واحده لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، با پیشنهاد البرز حسینی در خصوص واردات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موافقت کردند.

بند الحاق به ماده واحده لایحه به شرح زیر است:

به وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور) اجازه داده می شود در صورت موافقت هیات دولت به تعداد 4 هزار دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین مورد نیاز سازمان راهداری و حمل و نقل کشور را که دارای استانداردهای روز بوده و عمر کمتر از 5 سال داشته باشد از محل منابع در اختیار و فاینانس داخلی و خارجی با پرداخت حقوق ورودی تعیین شده توسط دولت وارد کشور نماید.

همچنین در جریان بررسی پیشنهادات الحاق به ماده واحده لایحه بودجه 1401 مرتضی خاتمی نماینده ماهنشان و ایجرود و دهستانهای بوغداکندی و قلتوق در مجلس پیشنهادی مبنی بر افزایش مالیات هر نخ سیگار ارائه کرد که الیاس نادران به دلیل طرح این موضوع در جریان بررسی بخش درآمدی و مخالفت نمایندگان با این موضوع، گفت: ماهیت پیشنهاد تفاوتی نکرده و طرح و بررسی آن سنت سیئه ای پایه گذاری می کند.

موافقت با این پیشنهاد به آمار خسارت ناشی از مصرف سیگار در کشور

علیرضا سلیمی در موافقت با این پیشنهاد به آمار خسارت ناشی از مصرف سیگار در کشور اشاره کرد و گفت: در بسیاری از کشورها برای مصرف سیگار اسناد استاندارد تهیه کردند و ما لازم است برای این بخش که 5 برابر هزینه بهداشت و درمان به کشور هزینه وارد می کند تصمیم گیری کنیم.

حمیدرضا بابایی رئیس کمیسیون تلفیق نیز ضمن اعلام موافقت کمیسیون با این پیشنهاد، گفت: از محل این مالیات 32 همت سرمایه برای کشور و نظام حاصل می شود که می تواند مشکلات بخش های مختلف اعم از تعرفه پرستاری، هلال احمر، خرید آمبولانس و… رفع کند.

در نهایت نمایندگان با این پیشنهاد که به دوسوم رای آن‌ها به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم نیاز داشت، مخالفت کردند.پایان پیام/۱۱۰

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107