اخبار فراکسیون‌هااخبار مهمکمیسیون آموزش

افزایش حقوق کارگران عامل تقویت سرمایه اجتماعی است

آستان بهارستان؛ نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شورای عالی کار در افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در واقع حمایت از قشر مولد جامعه و اقدامی مهم، قابل تقدیر و حمایت است.

حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی با اشاره به مصوبه شورای عالی کار در افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران اظهارکرد: اقدام شورای عالی کار در افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در واقع حمایت از قشر مولد جامعه و اقدامی مهم، قابل تقدیر و حمایت است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه افزایش حقوق مصوب شورای عالی کار برای کارگران با آنچه که ایده‌آل برای افزایش حقوق این قشر است تفاوت و فاصله دارد اما این اقدام و این تصمیم شورای عالی کار، گامی در جهت حمایت از قشر کارگر و اقدامی قابل حمایت است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: کارگران سرمایه جامعه و کشور ما هستند و افزایش حقوق آنها و رفع نیازهای مادی این قشر می‌تواند به تقویت این سرمایه اجتماعی کمک کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: افزایش دستمزد و افزایش قدرت خرید کارگران اقدامی است که تنها با تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد کارگران میسر خواهد شد.

وی اضافه کرد: نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است این است که در بحث حمایت از کارگران، کارگران فصلی و کشاورزان سنتی نباید فراموش شوند، کارگران فصلی و کشاورزان سنتی هم باید مورد حمایت قرار گیرند و رفاه و معیشت آنها نیز باید در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مدنظر باشد.

***

شورای عالی کار در مصوبه خود حداقل حقوق کارگران برای سال آینده را با افزایشی ۵۷ درصدی ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین کرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110