اخبار مهمکمیسیون برنامه و بودجهکمیسیون صنایع

واگذاری واردات خودرو به خودروساز مافیای دیگری را می سازد

آستان بهارستان؛ نماینده رشت در مجلس گفت:‌ اگر واردات خودرو به کشور در اختیار خودروسازان قرار گیرد، شاهد مافیای دیگری در بازار خودروی کشورمان خواهیم بود.

واردات خودرو اگر به خودروسازان واگذار شود شاهد مافیای دیگری در این حوزه خواهیم بود

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع واردات خودرو به کشور گفت: واردات خودرو به کشور نباید به دست خودروسازان بیفتد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگر واردات خودرو به کشور در اختیار خودروسازان قرار گیرد ما شاهد مافیای دیگری در بازار خودروی کشورمان خواهیم بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر واردات خودرو به دست خودروسازان بیفتد، به احتمال زیاد شاهد واردات خودروهایی بی‌کیفیت به کشور خواهیم بود و عملاً این کار لوث خواهد شد.

کوچکی‌‌نژاد خاطرنشان کرد: هدف ما از واردات خودرو ایجاد فضای رقابتی این محصول در بازار داخل کشور است و دادن مجوز واردات آن به خودروسازان ما را این هدف دور خواهد ساخت.

وی افزود: واردات خودرو باید توسط بخش خصوصی و با نظارت دقیق دولت انجام شود و البته خودروهایی باید به کشور وارد شوند که طبقه متوسط جامعه قدرت خرید آن را داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید کار به گونه‌ای شود که در بحث واردات خودرو شاهد واردات خودروهای لوکس به کشور باشیم و لذا برای واردات این خودروها به کشور باید عوارض سنگین در نظر گرفته شود.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا