اخبار مهمکمیسیون بهداشت

قاضی‌زاده هاشمی: حرف معاون وزارت ورزش جنبه طنز دارد

آستان بهارستان؛ نماینده مجلس شورای اسلامی به ماجرای درگیری لفظی معاون وزیر ورزش با رئیس فدراسیون کشتی واکنش نشان داد و گفت: حرف معاون وزارت ورزش جنبه طنز دارد.

 احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی که میهمان برنامه «ورزشگاه» بود، در واکنش به اختلافات و درگیری به وجود آمده میان علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش پیرامون بودجه فدراسیون مذکور گفت: انتظارمان این بود که وزیر ورزش و معاون حوزه پارلمانی وزارت، معاونت قهرمانی را در این باره توجیه می‌کردند. ما یک بودجه داریم و سهم نداریم. وقتی قانون تصویب و ابلاغ می‌شود، برای کل کشور است و تقسیم میان دولت و مجلس ندارد.

اعتبار وزارت ورزش 630 میلیارد تومان است. ما یک اعتبار خاص به‌عنوان پاداش برای 30 فدراسیون در نظر گرفتیم و اعتبار وزارت ورزش 945 میلیارد تومان به‌عنوان بودجه کمک به فدراسیون‌های ورزشی شد. از این مبلغ 315 میلیارد را به نام فدراسیون‌‌های خاص قرار دادیم. کشتی ورزش اول و مدال‌آورترین رشته ماست. این فدراسیون در طول سال اعزام‌های زیادی دارد و بعضی از آنها مسابقات رنکینگ‌دار محسوب می‌شوند.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: اینکه اظهار شود که چون از مجلس اعتبار گرفتید، من بودجه نمی‌دهم، جنبه طنز دارد. ما همچنین به سایر فدراسیون‌ها گفتیم اگر امسال شاخص‌ها را بالا ببرید، خوب کار کنید و نتایج آسیایی و جهانی بگیرید، ما سال آینده هم این مبالغ را می‌پردازیم. ما به خیلی از فدراسیون‌ها حق می‌دهیم و این قول را هم می‌دهیم که این بودجه را سال آینده قوی‌تر ببینیم.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لغو بازی‌های آسیایی تصریح کرد: ما 80 میلیارد برای کمیته المپیک و 40 میلیارد برای کمیته پارالمپیک در نظر گرفتیم. به هر حال خرج اعزام‌ها سنگین و هزینه‌ها بالاست، اما نباید بگوییم که دولت پول بدهد و خرج آنها نیز خرج کنند. این کار را همه می‌توانند انجام بدهند.

قاضی‌زاده هاشمی درباره موضوع استضیاح وزیر ورزش از سوی مجلس گفت: یکی از بیشترین حجم سؤالات در مجلس از وزیر ورزش است. ایشان دو بار آمده است و باید چند جلسه دیگر برای پاسخ دادن به سؤالات بیاید. موضوعات پاسخگویی متنوع بوده و بیش از 60 سؤال مطرح است. امیدواریم سجادی قوی‌تر از اینی که هست، ظاهر شود. در موضوعات پشتیبانی‌ها باید قدرتمند باشد و نباید این مسائل رخ بدهد. ورزش نیازمند آرامش است و باید امیدبخش باشد. ما به این امید کمک می‌کنیم و انتظار عملکردی قوی‌تر از ساختار وزارت ورزش داریم.

وی درباره موضوع بازنشستگان در فدراسیون‌ها و نهادهای ورزشی هم گفت: حق بکارگیری هیچ بازنشسته‌ای در مدیریت اجرایی و ارکان فدراسیون‌ها، حتی باشگاه‌های وابسته به دولت وجود ندارد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110