اخبار مهمکمیسیون اقتصادی

انتقال آب خلیج فارس به کشور با جدیت دنبال شود

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور و وزرای نیرو، صمت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نفت و معاونت برنامه ریزی و بودجه و سایر نهادهای مرتبط خواست موضوع انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به درون کشور را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

 عفت شریعتی کوهبنانی در جلسه علنی نوبت عصر روز سه‌شنبه ( ۸ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: بحران آب یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم و کشور است، این مهم در مناطقی که کشاورزی نقش اساسی در تولید و رونق منطقه دارد دوچندان دیده می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: دولت و شخص رییس جمهور موضوع انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به درون کشور را در دستور کار دارند که امیدواری برای اجرایی شدن سریع تر این پروژه را افزایش داده است و مردم زرند و کوهبنان برای رسیدن این آب به منطقه لحظه شماری می کنند. بنابراین تحقق این ایده عزم فرادستگاهی و پای کار آمدن وزارتخانه های مهم از جمله نیرو، صمت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و نفت و معاونت برنامه ریزی و بودجه و سایر نهادهای مرتبط را می طلبد.

وی افزود: این پروژه سبب می‌شود علاوه بر ساماندهی ذخایر آب کشور و عدم فرصت سوزی در جمع آوری آب‌های سطحی و منابع موجود، طرح مناسبی برای انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان با رعایت اولویت استان‌ها و مناطقی که با بیشترین کمبود آب مواجه شده‌اند ارائه و اجرا نمایند تا در کمترین زمان کشاورزی و امور صنعتی رونق یابد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان با تاکید بر اینکه رونق اقتصادی و تولید در کشور نیاز به راه های مواصلاتی امن و درست دارد، گفت: امروز باید عزم جدی برای رونق تولید وجود داشته باشد و به فرموده مقام معظم رهبری که سال‌ها تاکید بر رونق تولید، استفاده از محصول تولید داخل و مانع زدایی دارند باید تمام جوانب امر را سنجیده و اقدام عاجل صورت گیرد.

شریعتی با بیان اینکه منطقه‌ای که راه‌های مواصلاتی استاندارد نداشته باشد با عدم میل و رغبت برای سرمایه گذاری و تولید مواجه می شود، یادآور شد: شهرستان‌های زرند و کوهبنان یکی از مناطق صنعتی و معدنی کشور است که سال هاست از مشکل مسیرهای پرمخاطره رنج می برند و این امر باعث کاهش سرمایه گذاری در منطقه شده است.

وی در ادامه خواستار تعریض و بازسازی مسیر اصلی زرند و کوهبنان و مسیرهای مواصلاتی و تامین اعتبار برای پروژه های مربوط به این موضوع شد. همچنین بخشودگی بخشی از معوقات وام‌های مردم و کشاورزان خسارت دیده از سیل و زلزله، زنده نگه داشتن انگیزه کار در کارگران با رسیدگی به مشکلات شرکت ذغال سنگ کرمان و تکمیل بیمه آنها، تبدیل وضعیت ایثارگران، فراهم نمودن شرایط اشتغال جوانان منطقه و تجهیز فنی و ایمنی تونل‌های معادن از جمله خواسته‌های این نماینده در نطق میان دستور خود بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110