اخبار مهمکمیسیون سیاسی

مردم دلسوزی منافقان و دشمنان ایران را قبول نمی‌کنند

آستان بهارستان؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دلسوزی سرویس‌های اطلاعاتی دشمن ایران و منافقین در ماجرای فوت خاتم امینی برای مردم ما قابل قبول نیست.

 وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره دیدار رئیس جمهور با رئیس جمهور فرانسه و سوئیس در سفر به نیویورک و همچنین درگذشت مهسا امینی نکاتی را مطرح کرد.

جلال‌زاده که به‌همراه رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل حاضر شده بود در این باره، گفت: ابتدای صحبت‌های حجت‌الاسلام رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل تا پایان آن هیچ نمایندگی‌ای از پشت میز خود بلند نشد و فقط رژیم صهیونیستی که با ایران دشمنی دارد سالن را ترک کرد.

وی درباره دیدار رؤسای جمهور ایران و فرانسه، اظهار داشت: آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه در دیدار با حجت‌الاسلام رئیسی خیلی علاقه‌مند به مذاکره هسته‌ای بود و (از طرف آمریکا) حامل یکی دو پیام بود اما رئیس جمهور در دیدار با آقای مکرون تأکید کردند که یک بار خسارت دیدن از برجام کافی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه گفت: آقای مکرون مباحث حقوق بشری ایران را مطرح کردند و رئیس جمهور کشورمان نیز در مقابل موضوع جلیقه‌زردها را مطرح کرد.

جلال‌زاده درباره ملاقاتی که میان رؤسای جمهور ایران و سوئیس انجام گرفت نیز ابراز کرد: رئیس‌جمهور سوئیس حامل پیام آمریکا برای ملاقات دوجانبه با ایران بود اما حجت‌الاسلام رئیسی در پاسخ گفتند که؛ آیا ما از ملاقات‌های دوجانبه قبلی سودی بردیم؟ آمریکایی‌ها مذاکره را برای مذاکره می‌خواهند و این در حالی است که اشخاص حقیقی و حقوقی جمهوری اسلامی مکرر درحال تحریم شدن هستند.

جلال‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع درگذشت مرحوم مهسا امینی، گفت: از لحظه ابتدایی این اتفاق، مسئولان تراز اول به قضیه ورود کردند و در شهر خانم امینی یعنی در شهر سقز اعتراضاتی مطالبه‌گرایانه بود تا ابعاد قضیه روشن شود که مطالبه درستی هم بود.

جلال‌زاده در عین حال با اشاره به ایجاد آشوب و اغتشاش به‌بهانه این ماجرا خاطرنشان کرد: نزدیک به سی و چند سرویس اطلاعاتی رقیب علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند. دلسوزی از طرف دولت‌هایی که دشمنی صدساله با ملت ایران دارند و شبکه‌های زیادی در آنها علیه کشورمان کار می‌کنند برای مردم ما پذیرفته نیست و مردم قبول نمی‌کنند با حرف آنها به خیابان بیایند؛ آن هم از طرف دولت و کشوری که در سازمان‌های بین‌المللی اثبات شده است که خبرنگار را در سفارتشان در ترکیه قطعه قطعه کردند و با اسید بدن آن را معدوم کردند، حالا همان کشور شبکه‌ای را اداره می‌کند که آتش‌بیار معرکه این حوادث هستند.

وی همچنین گفت: آیا مردم ما قبول می‌کنند گروهی که 17 هزار ایرانی را در منزل، در مغازه و در خیابان‌ها به شهادت رساندند و تا مدت‌ها در لیست سیاه اروپایی و آمریکایی بودند امروز در نیویورک با آزادی عمل تحت پوشش سرویس‌های امنیتی آمریکا شعار حقوق بشر دهند، چه‌کسی گرای شهرها، خانه‌ها، مدارس و پادگان‌های ما را به رژیم بعثی عراق می‌داد تا بمباران کنند، چه‌کسی در فیلمی که از استخبارات عراق بیرون آمد رهبرش با صدام دیدار می‌کند و بعد از ملاقات و دادن اطلاعات ملت ایران چمدان پول را دریافت می‌کند.

جلال‌زاده به بیان توضیحاتی درباره آخرین وضعیت از پرونده حادثه مرحومه مهسا امینی پرداخت و گفت: بخشی از حقیقت روشن شده است، اما دوستان وزارت کشور می‌خواهند همه سوابق پرونده به‌ویژه پرونده پزشکی مرحومه امینی روشن شود و بعد از آن اعلام نتیجه کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان تأکید کرد: جان مهسا امینی درست مثل جان مأمور نیروی انتظامی و نیروی بسیجی که به شهادت رسیده است برای ما عزیز است، اما جنس اتفاقاتی که الآن در خیابان‌ها می‌افتد از جنس مطالبه‌گری نیست.پایان پیام/۱۱۰

منبع: صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107