اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قماخبار مهم

دبیرکل جنبش عهدالله عراق:نیازمند سردار سلیمانی های فرهنگی هستیم/خطر فرهنگی برای برخی علما و خواص محرز نشده که تقیه می کنند؟

فاطمه سادات محمدی

آستان بهارستان؛ اجلاسیه ۱۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام با حضور خانواده های شهدای نهضت جهانی محور مقاومت عصر امروز در سالن بیداری اسلامی جامعه الزهرا سلام الله علیهای قم برگزار شد.

 دبیرکل جنبش عهدالله عراق در این اجلاسیه اظهارداشت: بحث اجلاسیه شهدا، جبهه مقاومت و جبهه نظامی است که در این جبهه شهدا حاضر شدند و برای دفاع از مقدسات رفتند.
سید هاشم الحیدری افزود: یاران امام زمان به دعوت امام خمینی از جمله ابراهیم هادی ها، زین الدین ها، همدانی ها، سلیمانی ها، ابومهدی المهندس ها، عماد مغنیه ها لبیک گفتند و رفتند.
وی گفت: امام و حضرت آقا یک بار نگفتند “این عمار” زیرا عمارها آمدند و در این جبهه ها حضور یافتند.
وی تاکید کرد: شهدا بخصوص حاج قاسم سلیمانی در درجه اول با ولایت مداری وارد جبهه ها شدند.

اولین خصوصیت سردار سلیمانی اطاعت با عشق از ولی فقیه بود

این فرمانده جبهه مقاومت تاکید کرد: اولین خصوصیت حاج قاسم اطاعت از ولایت با عشق بود و برای او ترس معنا نداشت او سرباز بزرگ امام خامنه ای بودند و دوستان ایشان مانند ابومهدی المهندس سال ها در جبهه ها و دور از خانواده بودند.
وی تصریح کرد: جبهه ها با اطاعت و عشق و بدون ترس پر شد امروز ما جبهه دوم داریم که باید پر شود.

وی با تاکید براینکه جبهه دوم “جبهه جهاد تبیین” است، گفت: در طول ۴۰ سال اخیر ما نشنیدیم ولی فقیه یک بار طلب نیرو در جبهه ها داشته باشند حتی گفتند سوریه ساقط نمی شود و نشد.

الحیدری گفت: رفتن به جبهه فریضه فوری نبود و به تعبیر علما واجب کفایی بود و در عراق هم با فتوای آیت الله سیستانی ده ها هزار نفر وارد میدان شدند و عراق و سوریه آزاد شد اما جبهه فرهنگی “جهاد البیان” و “جهادالسان” است.

وی اظهارکرد: حضرت آقا امام خامنه ای ۱۹ بهمن سال گذشته جهاد تبیین را فریضه قطعی و فوری برای همه اعم از مرد و زن و بزرگ و کوچک دانستند.
وی با تاکید براینکه سنگر فرهنگی امروز موقعیت خطرناکی دارد، گفت: شاید جنگ نرم آمریکا و عربستان و دشمنان اسلام سخت تر از جنگ داعش و آمریکا با سلاح نظامی باشد زیرا در جنگ نرم دل ها و عقل ها اسیر می شوند.

دبیرکل جنبش عهدالله عراق گفت: داعش حرم زینب را محاصره کردند به نزدیک سامرا رسیدند و جبهه مقاومت آنان را در میدان مهار کردند اما امروز وقتی سلاح(تلفن های همراه) در اتاق ها و جیب ها هست.

نیازمند سردار سلیمانی های فرهنگی هستیم

وی تاکید کرد: امروز نیازمند شهید سلیمانی های فرهنگی و عمارهایی مانند شهید همدانی و شهید حججی و مردهای میدان هستیم که بدون هیچ تقیه ای حاضر شوند.
وی بیان‌کرد: از جنگ فرهنگی باید ترسید و با بیان و زبان وارد شد زیرا خطر اینجاست و در اعتشاشات اخیر فتنه های آخر هم پیدا شد
حشدالشعبی و نیروهای مقاومت در جبهه هستند امروز سنگر فضای مجازی باید پر شود.

خطر فرهنگی برای برخی علما و خواص محرز نشده که تقیه می کنند؟

الحیدری گفت: آیا خطر برای برخی علما، منبری ها و خواص محرز نشده و هنوز تقیه می کنند و در این ۴۳ سالی که از پیروزی انقلاب می گذرد یک بار هم در ایران، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان بر زبان نیاوردند که دفاع از ولایت فقیه اصل است؟!.

وی با بیان اینکه هر جا خطر بود حاج قاسم حضور داشت و بیراهه نمی رفت، افزود: امروز هم باید در میدان جهاد تبیین حضور داشت و در زمان و مکان و با زبان و شیوه مناسب
شیوا واقعیات را بیان کرد.
وی اظهارداشت: کنگره و اجلاسیه سلاح ندارد بلکه علما، مداحان و خواص در همه جبهه مقاومت از کشمیر تا نیجریه و از فلسطین تا یمن را تشویق و به میدان عمل فوری دعوت می کند.

جهاد تبیین بر تمام مکلفان واجب است

دبیرکل جنبش عهدالله عراق گفت: هشت ماه از تاکید امام خامنه ای بر جهاد تبیین می گذرد و برای تمام مکلفان واجب است در میدان جهاد تبیین وارد شوند.
وی افزود: سیدنصرالله هم دو سخنرانی در مورد از جهاد تبیین داشتند و بر این موضوع تاکید دارند.

دفاع از اسلام و ایران بر همه واجب است

وی با بیان اینکه دفاع از اسلام و ایران بر همه واجب است گفت برخی خجالت این مطلب را بیان کنند و یا می گویند ما ایرانی و یا افغانستانی و … هستیم در صورتی که ما همه مسلمان هستیم.
وی به تاریخ اسلام نیز اشاره ای کرد و گفت: روز عاشورا حضور در کربلا و دفاع از حق با شمشیر و خون تکلیف بود اما از عصر روز عاشورا به بعد تکلیف جهاد تبیین شد و سخنرانی حضرت زینب سلام الله علیها در این راستا بود و اینگونه اهداف امام حسین علیه السلام حفظ شد.

وی تاکید کرد: رهبر شرعی در هر زمانی تشخیص جهاد را می دهد و امروز و در
زمان ما تکلیف “جهاد تبیین” است.

الحیدری چند دقیقه ای هم به زبان عربی صحبت کرد و تاکید کرد که اول و افضل اعمال انتظار فرج امام عصر است که امری واجب و تکلیفی بر گردن ما است.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107