اخبار مهمکمیسیون سیاسی

رزمایش های ایران با پیام صلح با دوستان و پاسخ قاطع به دشمنان برگزار می شود

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره رزمایش ارس گفت: اتفاقات مرزهای شمال کشور برای ما مهم است و هرجا که لازم باشد، برای دفاع از حقوق و امنیت کشور تمرین نظامی برگزار می‌کنیم.

«حسن همتی» در خصوص رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در منطقه عمومی ارس در شمال استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل برگزار شد، گفت: این رزمایش در راستای نمایش قدرت و اقتدار ایران برگزار شد و پیام آن برای کشورهای همسایه صلح و دوستی و برای دشمنان پاسخ قاطع به هرگونه تهدید است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نیروهای نظامی هر کشور را حافظ امنیت ملی و تمامیت ارضی آن سرزمین دانست و گفت: اتفاقات مرزهای شمال کشور برای ما مهم است و هرجا که لازم باشد، برای دفاع از حقوق و امنیت کشور رزمایش برگزار می‌کنیم.

نماینده مردم تکاب و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با بیان اینکه ایران هیچ‌گونه تغییرات مرزی در کشورهای منطقه را نمی پذیرد، اظهار داشت: هیچ قانون بین‌المللی تغییرات مرزی در کشورهای منطقه را نمی‌پذیرد؛ ما معتقدیم که هر کشوری شأن و جایگاه خود را دارد و باید تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه حفظ شود.

***

زمایش بزرگ ارس در راستای اجرای مأموریت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزهای اخیر مطابق با تقویم ابلاغی سالانه و به‌ منظور ارتقای آمادگی رزمی نیروی زمینی برگزار شد. عملیات هلی‌برن چتربازی، عملیات تاخت شبانه، عملیات رزمی بالگردها، عملیات پهپادهای رزمی و انتحاری و همچنین احداث پل بر روی رودخانه ارس، تصرف و کنترل جاده‌های مواصلاتی و تصرف ارتفاعات و تخریب هجومی از بخش‌های مختلف این رزمایش بود.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107