اخبار مهمکمیسیون تلفیقکمیسیون حقوقی

حمایت مادی و معنوی از افشاگران فساد

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه از افشاگران فساد حمایت مادی و معنوی می شود جزئیات بررسی این طرح را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح یک فوریتی حمایت مالی از افشاگران فساد، گفت: طرح مذکور دارای ۱ ماده بود که پس از ارجاع به کمیسیون برای بررسی کارشناسی به کارگروه تخصصی ارجاع که گزارش کمیسیون درباره این طرح به پایان رسیده است.

وی افزود: اخیرا کار بررسی بر روی این طرح در کمیسیون حقوقی و قضایی به پایان رسیده و طرح جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره طرح حمایت از افشاگران فساد، گفت: این طرح در واقع از دو بخش حمایت از افشا کنندگان فساد و هم تشویق آن‌ها است.

حجت الاسلام نقدعلی ادامه داد: این طرح درباره ارائه پاداش نقدی به افشاگران فساد است و بر اساس این طرح در صورت تصویب و اجرای درست آن از افشا کنندگان فساد هم به صورت مادی، معنوی و قضایی حمایت خواهد شد.

وی درباره میزان حمایت مالی از افشاکنندگان فساد طبق این طرح، بیان کرد:طبق مصوبه اعضای کمسیون حقوقی و قضایی، تا سقف ۵ میلیارد تومان پاداش برای اشخاص حقیقی و ۱۰ میلیارد تومان برای اشخاص حقوقی در نظر گرفته خواهد شد و این پرداخت‌ها بر اساس میزان افشاگری به صورت پلکانی خواهد بود؛ بنابراین پس از اینکه افشاگری به مرحله نهایی رسید و اموالی به بیت‌المال بازگشت، طبق فرمول مشخص شده این اشخاص مورد تشویق قرار می‌گیرند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: طبق این طرح سامانه‌ای از سوی وزارت بازرسی کل کشور بریا اخذ گزارش‌ها طراحی می‌شود که افراد با ورود به آن و با حفظ محرمانگی می‌توانند اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107