اخبار مهمکمیسیون بهداشت

طرح دارو یار منافع عده‌ای را خدشه‌دار کرد

آستان بهارستان؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح دارو یار برای رفع تعارض منافع ایجاد شد و بسیار موفق بود اما منافع عده ای دچار خدشه شد و مقاومت هایی ایجاد شد البته این طرح همچنان این طرح در حال اجرا است.

 در نشست علنی امروز- سه شنبه ۱۵ آذرماه- مجلس شورای اسلامی سوال فتح‌اله توسلی نماینده مردم کبودرآهنگ از بهرام عین اللهی،وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار مجلس قرار گرفت.خلاصه سوالات:علت عدم توجه وزرات بهداشت به وضعیت بهداشت درمان شهرستان ها چیست؟ وبرنامه وزارت بهداشت برای تکمیل کادر پزشکی در شهرستان ها چیست؟

عین اللهی در پاسخ به سوال توسلی نماینده کبودرآهنگ بیان داشت: با برنامه ای که در ابتدای کار ارائه دادم واکسیناسیون وسیع برای مقابله با بیماری کرونا در کشور انجام گرفت و توانستیم به لطف خدا این بیماری را مهار کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: طرح دارو یار برای رفع تعارض منافع ایجاد شد و بسیار موفق بود اما منافع عده ای دچار خدشه شد و مقاومت هایی ایجاد شد البته این طرح همچنان این طرح در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه باید ماندگاری نیروهای متخصص در مناطق محروم افزایش یابد، اظهار داشت: سقف کارانه نیروهای متخصص در مناطق محروم برداشته شده و این مشوقی برای ماندگاری افراد متخصص در مناطق محروم است.در سال جاری ۱۰ هزار پزشک و دندان پزشک و ۲۲۰۰ پزشک متخصص به مناطق محروم فرستاده شدند، افزایش ظرفیت جذب دانشجویان پزشکی به ۱۰۸۰۰ نیز در این راستا بوده است.

عین الهی ادامه داد: تمامی تجهیزات پزشکی در دانشگاه های پزشکی در سامانه ای ثبت می شود و بر اساس میزان فعال بودن مراکز درمانی توزیع می شود.۱۳۲ دستگاه تجهیزات گران قیمت در این مدت تولید شده است ، ۷۶ سفر استانی به مناطق محروم کشور داشتم و نیازهای مناطق را دیده ام، هدف ما تقویت شبیکه های بهداشت و درمان کشور است، در این مدت ۸۵۰ طرح و پروژه بهداشتی با زیر بنای ۱۰۸ هزار متر مربع به بهره برداری رسیده. پیگیری استخدام ۲۹ هزار پرستار و ۶۰ هزار نیروی خدمات هستیم.

وی تاکید کرد: چون وزارت بهداشت در کم شدن جمعیت نقش اساسی داشته تعهد کردیم که در افزایش جمعیت به عنوان وزارتخانه پیش رو عمل کنیم.

وزیر بهداشت گفت: پوشش بیمه همگانی سلامت مهمترین اقدام وزارت بهداشت است با ۶ هزار میلیارد تومان بودجه این بخش، ۶ میلیون نفر از دهک پایی را به صورتن رایگان بیمه کرد،صندوق بیماری های خاص افتتاح شده است.

عین الهی گفت: در زمینه پژوهش در وزارت بهداشت کارهای عمده ای انجام شده است شهرک های علمی و فناوری انجام شده، ۴۳ درصد امسال افزایش فعالیت های دانش بینیان داشتیم و رتبه علمی ایران در جهان به ۱۵ رسیده و یک رتبه ارتقا یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107