اخبار مهمکمیسیون آموزش

 زنان با الگوپذیری از زنان موفق مسلمان ایفای نقش داشته باشند

آستان بهارستان؛ رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سنگال در دیدار وزیر زنان، خانواده و کودکان سنگال با بیان اینکه ایفای نقش زنان در توسعه جهانی و مشارکت های بین المللی با الگوپذیری از زنان موفق مسلمان میسر است، گفت: جایگاه زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای اصول و مبانی اسلامی، تحول شگرفی داشته و همکاری زنان کشورهای مسلمان در حوزه های مختلف، بستر مناسبی را در جهت تقویت روابط ملت‌ها و ترغیب مناسبات دولت‌ها فراهم خواهد آورد.

 فاتو دیاتو وزیر زنان، خانواده و کودکان سنگال و هیات همراه، روز با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سنگال دیدار و گفت و گو کرد.

 روح اله متفکرآزاد با ابراز خرسندی از سفر هیأت سنگالی به تهران و حضور در اولین کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار، گفت: ایفای نقش زنان در توسعه جهانی و مشارکت های بین المللی با الگوپذیری از زنان موفق مسلمان میسر است.

وی با اشاره به جایگاه زن ایرانی تصریح کرد: جایگاه زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای اصول و مبانی اسلامی، تحول شگرفی داشته است و همکاری زنان کشورهای مسلمان در حوزه های مختلف، بستر مناسبی را در جهت تقویت روابط ملت ها و ترغیب مناسبات دولت ها فراهم خواهد آورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، نگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران به قاره آفریقا را نقطه عطف گفت و گوها دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مسیر اهداف راهبردی و تعاملات با قاره آفریقا،  از ارتقاء سطح مناسبات با سنگال در حوزه های مختلف استقبال می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سنگال، نقش مجالس را در جهت تسهیل تعاملات و مراودات دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مناسبات پارلمانی  دو کشور بستر مناسبی را برای ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک فراهم خواهد آورد.

وی در این راستا، تحرک بخشی به گروه های دوستی پارلمانی را گامی رو به جلو در مسیر پیشرفت و بالندگی مجالس و دولتهای جمهوری اسلامی ایران و سنگال بر شمرد.

متفکرآزاد در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به  اجرای پروژه های صنعتی کشورمان در سنگال، خاطر نشان کرد: همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین دو کشور با اجرای موفق خطوط انتقال برق و راه‌اندازی خط تولید خودرو سمند، نشان از تصمیمات قاطع جمهوری اسلامی ایران برای همکاری مستمر با سنگال دارد. وی تصریح کرد: تجارب و پیشرفت‌های فنی مهندسی ایران در عرصه‌های گوناگون، به ویژه در بخش صنعتی و کشاورزی، پشتوانه ارزشمندی برای توسعه و  گسترش مناسبات دو جانبه خواهد بود.

در ادامه این دیدار، فاتو دیاتو وزیر زنان، خانواده و کودکان سنگال نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت‌وگوها و مذاکرات انجام شده در کنگره زنان تأثیر گذار  را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

وی با اظهار رضایت از روند رو به گسترش مناسبات دو کشور گفت: روابط ایران و سنگال همواره خوب و صمیمی بوده و در دو کشور بسترهای فراوانی برای همکاری  وجود دارد.

وی در این راستا افزود: ضرورت دارد تا گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور زمینه تقویت مناسبات دوستانه را فراهم آورند.

فاتو دیاتو در ادامه، ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در پروژه های صنعتی را مفید و موثر دانست و خواستار تقویت همکاری ها در عرصه اقتصادی و تجاری با سنگال شد.

 در این دیدار فاطمه مقصودی نماینده بروجرد و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و سنگال نیز حضور داشت و نقطه نظرات خود را بیان کرد./پایان پیام

سازمان فرهنگی شهرداری قم
بانک قرض الحسنه مهر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107