اخبار مهمکمیسیون تلفیق

 ۳۰ میلیارد تومان تخفیف در قبوض برق سیستانی ها

آستان بهارستان؛ نماینده مردم حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بر حسب پیگیری‌های انجام شده و دستور معاون اول رئیس جمهور حدود ۳۰ میلیارد تومان تخفیف در قبوض برق شهروندان سیستانی اعمال می‌شود.

محمد سرگزی اظهارداشت: با توجه به سرمای بی سابقه و یخبندان در منطقه سیستان طی چند هفته اخیر برخی از شهروندان به دلیل نداشتن سوخت و نبود گازکشی منازل مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی برقی شدند که این مساله باعث رشد سرسام آور هزینه قبوض آنان شد.

وی ادامه داد: کل هزینه قبوض صادر شده در سیستان در دوره قبل حدود ۱۰ میلیارد تومان بود اما با توجه به سرمای بی سابقه و مجبور بودن مردم در استفاده از وسایل گرمایشی برقی در این دوره؛ این هزینه به ۴۰ میلیارد تومان رسید.

نماینده مردم شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی گفت: در این دوره ما شاهد صدور قبض‌های برق از ۳۰ میلیون ریال تا ۶۰ میلیون ریال در سیستان بودیم که این مساله مشکلات و نگرانی‌هایی را برای مردم این منطقه ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌هایی که در مجلس شورای اسلامی و همچنین در دولت انجام شد رییس جمهور به معاون اول و وزرای نفت و نیرو دستور دادند تا به صورت میدانی به سیستان سفر کنند و مساله انرژی و همچنین کم آبی این منطقه را مورد بررسی قرار دهند.

سرگزی تصریح کرد: معاون اول به همراه وزرای نفت و نیرو روز سه‌شنبه چهارم بهمن به زابل سفر کردند و از نزدیک در جریان کمبود آب و همچنین خسارت‌های ناشی از سرمای شدید که به کشاورزان بویژه گلخانه داران این منطقه وارد شده بود قرار گرفتند.

وی افزود: در جلسه جمع‌بندی سفر معاون اول رئیس جمهور و وزرای نفت و نیرو با مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی مقرر شد هزینه مصرفی برق شهروندان سیستانی متناسب با مصرف ماه قبل آنان محاسبه شود که این مساله تخفیف ۳۰ میلیارد تومانی را به همراه داشت

نماینده مردم حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در این نشست پیشنهاد اعمال تخفیف‌های تابستانی برای ایام فصل زمستان تا زمانی‌که گاز طبیعی در اختیار مردم قرار می‌گیرد مطرح شد که وزیر نیرو این مساله را در دستور بررسی قرار دادند تا در هیات دولت مطرح شود.

وی بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور تاکید کردند وزارت نفت سهمیه نفت مردم سیستان را در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل دهد.

منبع: ایرنا

سازمان فرهنگی شهرداری قم
بانک قرض الحسنه مهر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107