اخبار مهمکمیسیون اقتصادیکمیسیون تلفیق

نقاط ضعف اقتصادی باید هر چه سریع‌تر شناسایی و رفع شود

آستان بهارستان؛ عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر ما از نقاط قوت کشور غفلت و چشم پوشی کنیم، معنایش ناامیدی است که نباید اینگونه باشیم بلکه باید نقاط ضعف اقتصادی باید هر چه سریع‌تر شناسایی و رفع شود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال نو مبنی بر اینکه تحول به معنای «تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف و معیوب» نیاز اساسی کشور است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید نقاط ضعف عمدتاً اقتصادی را به نقاط برجسته و درخشان تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری جهت تحول را به سمت مسائل اقتصادی متوجه کردند که این نکته بسیار مهمی است. علت این مسئله آن است که ما در زمینه اقتصادی یک مقدار آسیب پذیر هستیم و باید نقاط ضعف خود در این بخش هر چه سریع‌تر شناسایی و رفع کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تحول باید نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف برطرف شود، تصریح کرد: برخی به دنبال آن هستند که نقاط قوت کشور را نادیده بگیرند، در حالی که تحول به معنای آن نیست که ما نقاط قوت کشور را مدنظر قرار ندهیم. اگر ما از نقاط قوت کشور غفلت و چشم پوشی کنیم، معنایش ناامیدی است که نباید اینگونه باشیم.

سلیمی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های فعلی و قانونی کشور برای تحول استفاده کرد و ما ظرفیت‌های فوق العاده و گوناگونی مانند موشک هایپرسونیک را داریم. تحول به این معناست که باید این ظرفیت‌ها را تقویت کرد و ظرفیت‌هایی را که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، به فعلیت رساند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحول باید افرادی تصمیم‌گیر باشند که به تحول اعتقاد داشته باشند و کسانی که در این حوزه دچار رکود و انجماد هستند، نمی‌توانند تحول‌آفرین باشند. بروکراسی پیچیده‌ای در کشور وجود دارد و برای تحول نیاز است که این بروکراسی پیچیده هر چه سریع‌تر از بین برود.

وی درباره راه‌های تحقق شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، اظهار داشت: ما باید برای تقویت پول ملی تلاش جدی کنیم و امسال به هیچ وجه اجازه ندهیم که مانند سال گذشته ارزش پول ملی کشورمان تضعیف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107