اخبار مهمکمیسیون تلفیق

مصوبه واردات خودروهای کارکرده سواری حذف شد

آستان بهارستان؛ سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه درباره انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه مجلس واردات خودروهای کارکرده در بودجه را حذف کرد، گفت: مصوبه واردات خودرو کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال در کمیسیون تلفیق و جلسه علنی مجلس تصویب شد، شورای نگهبان هم ایرادی نگرفت اما هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت به آن ایراد گرفت.

«رحیم زارع» درباره انتشار برخی خبرها مبنی بر اینکه مجلس موضوع واردات خودروهای کارکرده در بودجه ۱۴۰۲ را حذف کرد به خبرنگاران گفت: در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و در صحن علنی مجلس مصوبه واردات خودرو کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال تصویب شد و در ادامه نیز شورای محترم نگهبان از این مصوبه ایرادی نگرفت اما هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به این مصوبه ایراد گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ مجلس افزود: فقط واردات خودروهای سواری از این مصوبه البته حذف شد و موضوع واردات کشنده‌ها و… باقی ماند، چرا که هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال را خلاف سیاست‌های کلی دانست و صلاح دید این موضوع حذف شود.

وی تصریح کرد: از آنجاکه روزهای پایانی سال بود و برای جلوگیری از تصویب بودجه به صورت چند دوازدهم و به تبع تصمیم مجمع، این بخش را حذف کردیم.

نماینده مردم آباده در مجلس اضافه کرد: پیش از تصویب واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال در مجلس در جریان بررسی بودجه، وزارت صمت اقدامات لازم برای واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد را آغاز کرده بود. بنابراین اگر وزارت صمت اراده‌ای برای واردات خودروهای کارکرده داشته باشد، می‌تواند با مصوبه هیأت وزیران و هماهنگی با بخش‌های نظارتی آن را اجرایی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: موضوع واردات خودروهای کارکرده در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ و صحن علنی مجلس تصویب شد؛ بنابراین مجلس موضوعی را که به نفع مردم است و برای آن وقت گذاشته را بدون جهت حذف نمی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107