اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قماخبار مهم

پوشش بیمه‌ای دو میلیون و۷۰۰ هزار نفری صندوق بیمه اجتماعی/ رشد ۱۶۵ درصدی بودجه صندوق

آستان بهارستان؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق هستند که حدود ۶۰۰ هزار نفر آن‌ها در دولت سیزدهم جذب شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، بیت‌اله برقراری در دیدار با آیت‌الله اعرافی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: نگاه ما به بیمه یک نگاه آرمانی و مبتنی بر آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما انقلابی و اقدام ما جهادی است، مطرح کرد: این موضوع موجب شده است تا شرایط در این صندوق به‌گونه‌ای فراهم شود تا اقدامات اساسی رقم بخورد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: جامعه هدف این صندوق را ۳۰ میلیون نفر تشکیل می‌دهند و باتوجه به اینکه سن قانونی ثبت نام کنندگان از ۱۸ الی ۵۰ سال است این جامعه هدف به صورت خالص به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه دولت باید بسترها را برای بیمه شدن روستائیان، کشاورزان و عشایر فراهم کند، اظهار کرد: در همین راستا این صندوق به عنوان مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد.

برقراری با اشاره به اینکه جامعه هدف این صندوق ۱۱ هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، گفت: این جامعه هدف انقلابی، مولد، هدف‌مند، تامین کننده امنیت غذایی و… هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های عدالت گستری، توسعه خدمات بیمه‌ای است، تصریح کرد: این صندوق خدماتی از جمله خدمات بازنشستگی، ازکارافتادگی، مستمری و بیمه‌ای را ارائه می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی توسط این صندوق به وجود آمده است، یادآور شد: خوشبختانه دولت نیز توجه خوبی به این ظرفیت دارد و در این دولت بودجه صندوق ۱۶۵درصد رشد کرده است.

وی اضافه کرد: دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق هستند که حدود ۶۰۰ هزار نفر آن‌ها در دولت سیزدهم جذب شده‌اند.برقراری با بیان اینکه رویکرد ما کاملا انقلابی است، اظهار کرد: در این صندوق ۲۴ اقدام برای نخستین بار انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه صندوق قبل از دولت سیزدهم ۹۰ همت و امروز به ۱۶۰ همت رسیده است، مطرح کرد: تراز مالی صندوق مثبت است و تا ۲۰ سال آینده تمام اهداف و برنامه‌ها قابل تحقق است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107