اخبار مهمکمیسیون عمران

مجمع تشخیص رهگشای طرح الزام به ثبت رسمی معاملات شود

آستان بهارستان؛ یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف اسناد عادی گفت: انتظار می‌رود مجمع تشخیص هر چه سریع‌تر طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول را تعیین تکلیف کند. مجمع تشخیص در این موضوع راهگشا و نه مانع باشد.

مجتبی یوسفی اظهار کرد: هدف از تشکیل مجمع تشخیص گره گشایی بود که انصافا مجمع چنین رویکردی داشته و در برخی موضوعات هم کمک کرده است.

وی با اشاره به تصویب طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در مجلس گفت: موضوع این طرح به سال 99 برمی‌گردد که هنوز تعیین تکلیف نشده و در مجمع مانده است.

این نماینده مجلس یادآور شد: بخش قابل توجهی از پرونده‌های حقوقی در دادگاه‌ها و از بین رفتن اموال و دارایی مردم به خاطر تعیین تکلیف نشدن اسناد رسمی و عادی است. نتیجه آن بوده که یک فرد کلاهبردار دارایی مردم را می‌برد و هزاران و حتی میلیون‌ها پرونده حقوقی تشکیل می‌شود.

یوسفی افزود: با توجه به تاکید رهبری مبنی بر تعیین تکلیف این موضوع انتظار می‌رود مجمع وضعیت آن را سریع‌تر مشخص کند که این شرایط گلایه به حق نخبگان، حقوقدانان و نمایندگان مجلس را به دنبال داشتند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف اسناد عادی مواهبی برای کشور و مردم دارد، گفت: بسیاری از زمین‌ها و اموال دولت با سندهای عادی تصرف می‌شود که اینها انفال و مال مردم است. زمین‌خواران و قانون‌دانان قانون‌شکن در این زمینه وارد شده و مردم هم بدون اطلاع با اسناد عادی زمین می‌خرند بعد هم اموالشان را از دست داده و هم باید در دادگاه‌ها درگیر پرونده حقوقی شوند؛ بر این اساس انتظار می‌رود این طرح زودتر به نتیجه برسد و مجمع تشخیص در این موضوع راهگشا و نه مانع باشند.

این عضو هیات رئیسه مجلس درباره پیگیری‌های مجلس گفت: نمایندگان در تذکرات متعددی به این موضوع واکنش نشان داده و پیگیری‌هایی در کمیسیون‌ها و صحن مجلس داشتند. در جلسه‌ای در هیات رئیسه این موضوع مطرح شد. آقای قالیباف رئیس مجلس پیگیری‌هایی انجام دادند و بنا شد مجددا پیگیری کنند.

انتهای ‍پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107