اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قماخبار مهم

حجت الاسلام وحدتی آراسته : لزوم تدبیر جدی برای پروژه های نيمه كاره و غيرمجاز درقم

فاطمه سادات محمدی

آستان بهارستان ؛ حجت الاسلام والمسلمین بهمن وحدتی آراسته در گفت وگو با خبرنگار آستان بهارستان در مورد تقویت ارتباط بین مدیران و مردم قم با نقد منصفانه در رسانه ها مطالبی عنوان کرد.

این کارشناس پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی گفت: نقد منصفانه در عملکرد مسئولان شهری و نظارت مردمی گسترده بر عملکرد مدیران می تواند تغییرات بزرگ، اثرگذار و شگرفی در نحوه مدیریت آنان ایجاد کند.

وی افزود: اگر مدیران و مسئولان استانی و ملی احساس کنند که عملکردشان به صورت مداوم زیر نگاه های تیزبین و دقیق مردم (که ولی نعمتان ما هستند) و همچنین کارشناسان قرار دارد، قطعاً در تلاش، روحیه جهادی و تصمیم گیری های خویش دقت بیشتری خواهند داشت.

وی تاکید کرد: به صراحت می توانیم بگوییم که نظارت مردمی و در معرض دید و ناظر بودن آنان، انرژی مضاعفی به مدیران خواهد داد تا بهترین عملکرد خود را ارائه دهند و در پیش چشم مردم سربلند ظاهر شوند.

حجت الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته گفت: دقت، مطالبه و نظارت گسترده مردمی باعث شناسانده شدن مدیران شعار محور و بدون عملکرد واقعی خواهد بود و تمامی مسئولان را مجبور خواهد کرد که بعد از انتصاب مدیریت ها خودشان را خدمتگزار مردم بدانند و در جهت پیاده سازی و اجرای عملی شعارهای خویش تلاش نمایند. زیرا می دانند که زیر نظر و توجه خداوند و مردم هستند، آن وقت می توانیم شهر و کشوری پویا و موفق داشته باشیم.

تقویت ارتباط بین مدیران و مردم با نقد منصفانه در رسانه‌ها محقق می شود

وی اظهارداشت: همان گونه که اشاره شد، زیر نظرگرفتن عملکرد مدیران و مسئولان و نقد منصفانه و خیر خواهانه آنها در رسانه ها، آثار و برکات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر برای رضایت خداوند که نتیجه آن رضایت مردم خواهد بود، تقویت ارتباط بین مردم و مدیران که نتیجه آن درک متقابل و پاسخگو بودن برخی مدیران که از عدم اطلاع مردم و یا از عدم انعکاس اعتراضات مردم سوء استفاده می کنند و بسترسازی حمایت های مردمی از تصمیمات مسئولان از جمله دستاوردهای آن است.

این کارشناس پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی افزود: همچنین شناخت عمیق مردم از مدیران موفق و ایجاد امکان ارتقاء آنان در جایگاه های اثرگذار بالاتر، اتحاد و یک صدایی گروه های ذی‌نفع در شهر در جهت بیان دقیق خواسته های خویش و پیگیری آنان از سوی مدیران و مسئولان شهری از دیگر برکات است.

وی گفت: در شهر مقدس قم شاهد هستیم که در پروژه های شهری همت بالا برای اتمام پروژه های مهم نیست؛ زماني كه در محيط شهري پروژه ها بر اساس اصول و مطالعه همه جانبه چه از حيث زيبايي شناسي و چه از حيث نیاز مردم جاري و مصوب مي گردد نیاز است تا مسئولان با احترام به شعور و خواست مردم برای اتمام این پروژه ها همت نمایند.

پروژه هاي نیمه تمام مردم را ناامید می کند

وی اظهارکرد: زماني كه شهر و مردم با معضل پروژه هاي نیمه تمام و ساختمان هايي كه در ميانه راه به حال خود رها شده اند، مواجه مي شوند، موجي از نا امیدی، بدبینی و آلودگي ديداري در آن محيط جاري مي شود كه اين آلودگي ديداري و اختلال بصري در طول زمان منجر به آشفتگي ذهني مردم شریف قم خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته گفت: پروژه های رها شده و نيمه كاره علاوه بر به هم ريختگي نماي شهري، انضباط شهر و احداث اصولي پروژه ها را نيز زير سوال مي برد و از سويي مردم نسبت به مدیران و تصمیم گیران شهری بدبین شده و نم نم با نظام و ارزش ها فاصله می گیرند که این به صلاح نظام انقلاب اسلامی نیست.

لزوم تدبیر جدی برای پروژه هاي نيمه كاره و غيرمجاز

وی تصریح کرد: از معضل هاي جدي در حوزه شهري به ويژه در كلانشهرها، وجود پروژه هاي نيمه كاره و پروژه هاي غيرمجاز و بلاتكليف است كه موجب نازيبايي و بهم ريختگي نما و منظر شهري است که باید چاره ای اندیشید.

وی گفت: موضوع بلاتكليفي ساختمان هاي نيمه كاره و تبعات سوء ناشي از وجود آنها در فضاي شهري، بايد از سوي مسئولان مورد توجه ويژه قرار گيرد، زيرا وجود اين ساختمان ها به هر دليلی که باشد، چه اقتصادي و چه حقوقي و يا هر مساله ديگري، با توجه به مشكلاتي كه براي شهروندان و منظر شهري ايجاد مي كند، در حقيقت تضييع كننده حقوق شهروندي است و مسئولان نبايد اجازه چنين كاري بدهند، و نهایتا مردم عزیز حق دارند نگران باشند، در محله هایی همچون دروازه ری و خیابان آذر رسیدگی صورت نگرفته است.

این فعال فرهنگی و اجتماعی اظهارداشت: برخي ها معتقدند كه خلأ قانوني و نبود قوانين روشن براي تعيين تكليف پروژه هاي نيمه كاره و رها شده، موجب مسكوت ماندن اين موضوع شده است و تا زماني كه بسياري از افراد از قوانين سرپيچي و يا به نفع خود از قوانين به شكل ديگري استفاده مي‌كنند، اين مشكل به قوت خود باقي خواهد ماند و خیانتی بیش نیست.

انبوه طرح‌های نیمه‌تمام ناشی از کم توجهی و عدم اراده لازم برخی مدیران است

وی عنوان کرد: با توجه به دغدغه مردم بايد به مسئولان و مدیران محترم استان هشدار داد كه خدای ناکرده سهل انگاری در این مقوله جفا به مردم است و باید پاسخگو باشند.

وی اظهارداشت: با صراحت عرض می کنم وجود انبوه طرح‌های نیمه‌تمام ناشی از کم‌توجهی به مقوله پیگیری و نبود اراده لازم از سوی برخی مدیران است.

حجت الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته گفت: این نکته بسیار درستی است که عدم رعايت قانون در تهيه و اجراي پروژه هاي عمراني طي ساليان دراز، حجم عظيمي از پروژه هاي ناتمام را بر اقتصاد ملّي تحميل كرده و سبب شده دوره احداث، بسيار طولاني شود، اين پديده، تورمي بوده و باعث كندي نرخ رشد است و نارضايتي اجتماعي و كاهش مشروعيت و اقتدار سياسي نيز از ثمرات آن مي باشد.

وی بیان کرد: راه حل ميان مدت تلاش براي اصلاح فرآيند سياسي و اداری تصميم گيری، باز تعريف نقش دولت، مبارزه با فساد و اصلاح نظام فنی اجرايی است.پایان پیام/۱۱۰

منبع : عصر ثروت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107