دسته‌بندی نشده

سلامت انتخابات وظیفه اصلی هیئت‌های بازرسی است

آستان بهارستان ؛ رئیس هیئت بازرسی انتخابات کشور سلامت انتخابات را مهم‌ترین وظیفه بازرسی انتخابات عنوان و تأکید کرد که می‌بایست برای صیانت از آن رعایت شرع اسلام و قوانین حاکمه در صدر توجه قرار گیرد.

 به‌منظور هماهنگی و بررسی اجرای برنامه‌های بازرسی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری همایش ویدئوکنفرانسی روز یکشنبه به‌ریاست رییس هیئت مرکز بازرسی انتخابات وزارت کشور برگزار شد.

محمدمهدی عارف‌پور، رئیس هیئت بازرسی انتخابات کشور در این همایش مسئولان، مدیران و بازرسان انتخابات سراسر کشور گفت: سلامت انتخابات مهمترین وظیفه بازرسی انتخابات است که می‌بایست برای صیانت از آن رعایت شرع اسلام و قوانین حاکمه در صدر توجه قرار گیرد.

وی ضمن تشکر از عملکرد سطح بالا و برجسته مجموعه­‌های بازرسی شهرستانی و استانی و همچنین بازرسان در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی، بهبود روزافزون کیفیت، ارتقاء عملکرد بازرسان را در مسیر تعالی ستودنی دانست.

رئیس هیئت مرکزی بازرسی با یادآوری فرامین مقام معظم رهبری و تأکیدات وزیر کشور در امر برگزاری انتخابات قانونمند و شکوهمند، رفتار اعتقادی و مردمی، رعایت قانون و حق و حقوق ذی‌نفعان را کلید اصلی موفقیت در بازرسی برشمرد.

رئیس مرکز بازرسی از تعهد، تخصص، تجربه و اقتدار به‌عنوان ویژگی­‌های خاص و ضروری بازرسان یاد کرد و سلامت انتخابات و صیانت از آراء مردم و جلوگیری از هرگونه بی‌قانونی، روش­‌ها و رویه­‌های سوء را وظیفه اصلی بازرسان بیان کرد.

عارف‌پور در این نشست خطاب به بازرسان، بازمطالعه قانون و حرکت در مسیر آن، تهیه گزارش دقیق و کارشناسی، بی‌طرفی، اخلاص در عمل، تعامل منطقی با دست‌اندرکاران و مجریان انتخابات، هماهنگی با مجموعه­‌های نظارتی، اطلاعاتی، امنیتی، قضایی و مردمی بودن و ارائه به‌موقع گزارش‌ها را توصیه کرد.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه جاری در ۶۰ هزار شعبه سراسر کشور و ۳۳۴ شعبه اخذ رأی در خارج از ایران برگزار می‌شود.انتهای پیام/+

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا