اخبار پوششی و تولیدی قم

گزارش تصویری(۶) حضور کودکان و نوجوانان در تشییع شهیدجمهور در قم

فاطمه سادات محمدی

آستان بهارستان ؛ حضور پررنگ کودکان و نوجوانان در تشییع شهید جمهور و همراهان ایشان جلوه های زیبایی را پدید آورده بود.

برخی از آنان بدون خانواده و با دوستان یا تنهایی در این مراسم شرکت کرده بودند و تصاویر و دست نوشته هایی را به اقتضای سن خود به همراه آورده بودند.

هفت صبح دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ با اعلام خبر رسمی شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه (در پی سانحه بالگرد در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» در استان آذربایجان شرقی)، پیکر آنان به تبریز و سپس به قم منتقل شد.

سنگ تمام قمی‌ها در استقبال از شهیدان خدمت

عصر امروز تنها پس از ۱۰ روز از آن سفر، مردم قم میزبان مردی خستگی ناپذیر و دلسوز در قامت شهیدجمهور شدند و با حضور گسترده برای استقبال از وی سنگ تمام گذاشتند.

خبرنگار آستان بهارستان با این گزارش نوشتاری و در قالب هفت گزارش تصویری مشتمل بر ۱۲۰ تصویر، این حضور حماسی را برای مخاطبان خود به ترسیم درآورده است که البته به دلیل بارگزاری آسان تصاویر با یک پنجم کیفیت بارگذاری شده است.

طول بلوار پیامبر اعظم(ص) قم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران هفت کیلومتر و عرض آن نیز بیش از ۸۰ متر است که در مراسم تشییع امروز سراسر این بلوار، مملو از جمعیت به‌هم فشرده بود.

هزاران نفر از استان‌های دیگر و همچنین صدها نفر از شیعیان کشورهای مختلف جهان که مقیم قم بودند نیز در این مراسم حضور داشتند و به اذعان مردم و مسئولان این تشییع در تاریخ قم بی‌سابقه بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا